Sloboda
Radnik
Inđija
Kolubara ugasila nadu

Lazarevčani su ugasili nadu na kraljevačkom Gradskom stadionu. Sloga je doživela prvi poraz ovog proleća pred svojim navijačima i ponovo došla u više nego teško situaciju da izbori opstanak. To (p)ostaje nemoguća misija.

Po izuzetno hladnom vremenu, jesenjem pljusku i terenu koji je bio prava kaljuga, fudbala nije ni moglo da bude. Oko 300 pokislih i promrzlih gledalaca nije imalo šta da vidi, mada su gosti već u 2. minutu imali priliku kada je vrlo pokretljivi Stepanović izveo slobodan udarac, ciljao rogalj gola domaćih, a Preković paradom sprečio najgore. Trenutak koji je sve podigao na noge usledio je u 15. minutu. Stepanović je bio u prodoru, na loptu je startovao Vulić, izbacio je u korner, a onda je pao fudbaler Kolubare. Na opšte zaprepašćenje svih na stadionu slabi arbitar iz Lovćenca pokazao je na belu tačku i izazvao revolt fudbalera Sloge, ali i poslovično mirnog predsednika Zvonka Terzića. Prvi čovek "belih" je morao pod pratnjom obezbeđenja da napusti teren, dok je prigovarao i protestvovao zbog odluke sudija. Iskusni Čadikovski je bio siguran i Kolubara je povela. Od tog trenutka domaći su sve karte bacili na napad, gosti se umešno branili i pretili preko odličnih kontranapada. Jalovi napadi Sloge nisu doneli ništa konkretno do 45. minuta kada je posle centaršuta slabo intervenisao Ranković, stvorila se gužva u kojoj je Anđelković bio najprisebniji da ubaci loptu u mrežu za izjednačenje.

U drugom poluvrmeenu ništa od fudbala, više nego jalovi napadi domaćih, čvrsta odbrana Lazarevčana, neugodni kontranapadi i posle jednog takvog, u 90. minutu Srepanović je ponovo bio neuhvatljiv, Preković je zakasnio, oborio napadača Kolubare i jedanaestrerac. Ovoga puta čist kao suza. Stepanović je na sebe preuzeo odgovornost i pogodio za konačnih 1:2.

SLOGA (K) – KOLUBARA 1 : 2 (1:1)

Gradski stadion Gledalaca: 300 Sudija: Novak Simović (Lovćenac) 5. Pomoćnici: Branislav Ćaćić (Irig) i Miljan Mišić (Zrenjanin). Strelci: Anđelković u 45. minutu za Slogu, a Čadikovski u 15. minutu i Stepanović u 90. minutu za Kolubaru (oba iz jedanaesteraca). Žuti kartoni: Preković, Vulić, Babić, Andrić (Sloga), Ranković, Stamenković, Dimitrijević, Pilipović (Kolubara). Igrač utakmice: Uroš Stepanović (Kolubara).

SLOGA: Preković 6, 5, Vulić 6, Milenković 6, Kurtušić 6 (od 67. minuta Ćuković 6), Babić 6, 5, Miladinović 6, 5, Andrić 6 (od 61. minuta Pavlović 6), Gordić 6, Anđelković 6, 5, Radović 6, 5, Stanojević 5, 5 (od 46. minuta Atanasković 5, 5).

KOLUBARA: Ranković 6, Pilica 6, Petrović 6, 5, Milošević 6 (od 46. minuta Stojanović 6), Stamenković 6, 5, Dimitrijević 6, Pilipović 6, 5, Šakić 6 (od 60. minuta Popović 6), Krstić 6, 5, Čadikovski 6, 5 (od 76. minuta Drinić -), Stepanović 6, 5.