Dedinje Junajted
Prilike
Bjelica
OFL Lučani : Bratstvo - Vrelo 2:0

U tvrdoj fudbalskoj predstavi, sa malo pravih šansi, ekipa Bratstva savladala je Vrelo rezultatom 2-0. Bio je to prvi neuspeh gostiju u tekućem prvenstvu i treći trijumf Bratstva. Današnjom pobedom domaći su smanjili bodovni deficit u odnosu na ekipe iz vrha tabele. Prvu konkretniju akciju izveli su fudbaleri u narandžastoj opremi. Milivojević je bio neometan na petercu ali je loše tukao glavom. Igrao se 3. minut. Na isteku 16. minuta, dolazi do promene rezultata. Stambolić je iznudio slobodan udarac na 17-18 metara od protivničkog gola. Lopti je prišao Janković i pogodio cilj za 1-0. Nakon vođstva Dljinci su zaigrali znatno sigurnije, kontrolišući zbivanja na terenu. Jedinu pravu priliku za goste u prvom delu nije iskoristio Mitrović. Loše je šutirao sa peterca, ne iskoristivši povoljan centaršut sa leve strane. Sve se odigralo u 30. minutu.

Drugi deo doneo je više uzbuđenja. Na samom startu, Stambolić je oprobao udarac sa ivice kaznenog prostora, no lopta odlazi iznad gola. Desetak minuta kasnije viđen je najlepši detalj susreta. Marković je tukao sa dvadesetak metara i uspeo da pogodi gornji levi ugao!Evrogol za 2-0!Izvio se Popović koliko je dug ali nije uspeo da spreči pogodak. Odličnu priliku da stignu do trećeg gola, domaći su imali u 65. minutu, međutim Stambolić nije iskoristio grešku zadnje linije Vrela. Mogli su gosti da se rezultatski vrate u igru dvadeset minuta pre kraja. Kelović se našao sam ispred Sinđelića ali se istakao čuvar mreže i sprečio siguran pogodak. U samom finišu beležimo par povoljnih situacija na obe strane. Najpre je Čolić u 87. minutu pogodio stativu, udarcem unutar protivničkog šesnaesterca, da bi gosti uzvratili preko Milutinovića i Gorana Mijailović-Trifunovića u 90. odnosno 92. minutu. Oba puta fudbaleri Vrela loše su šutirali iz izglednih pozicija, pa je prvi ovosezonski neuspeh bio neminovan. U narednom kolu i jedne i druge očekuju teški mečevi. Bratstvo gostuje u Prilikama, dok Vrelo dočekuje Kotražu.