Pobeda
Mladi radnik
GFK Jasenica 1911
Dominacija raščana u komšijskom derbiju

Fudbaleri Bana u komšijskom derbiju 11.kola srpske lige "Zapad", više nego zasluženo savladali su Jošanicu ND 2011 iz Novog Pazara rezultatom 2:1. Raščanski "beli" su u čitavom meču bili bolji, imali su više prilika, a borbenost je često nagrađivana aplauzima sa dobro popunjenih tribina Gradskog stadiona. Krenulo se oprezno sa obe strane, ali prvi su pripretili domaći u 16.minutu preko Ilića. U 33. i 34. minutu Drašković i Đorđević imali su dobre prilike, ali je u tim trenucima golman Pustinjaković bio na visini zadatka. Ove prilike kao da su bile uvod u ono što se desilo u 45.minutu. Posle jedne odlične kontre u tri poteza, Bulatović je odlično proigrao Nikolu Jovanovića, koji je sa ivice kaznenog prostora, u maniru vrsnog strelca preciznom dijagonalom savladao Pustinjakovića za odlazak na odmor sa vođstvom. Na početku drugog poluvremna, Novopazarci su imali najbolji period igre, i posle kornera sa leve strane, najviši u skoku bio je Ferizović i sa svega pet metara, pored statične odbrane domaćih donosi izjednačenje. Mladi i borbeni tim Bana, nije se predao, nastavili su raščani sa dobrom igrom, a kao plod došao je drugi gol. Akciju je započeo danas odlični N.Jovanović, proigrao je kapitena Đorđevića, koji je prevario dvojicu igrača i sa 17 metara ne toliko jakim, ali preciznim udarcem po drugi put šalje loptu u mrežu Jošanice. Ubedljiviju pobedu domaćinu, propustio je da donese Lopatić u prvom minutu nadoknade kada se našao jedan na jedan sa golmanom gostiju. Prelep ambijent na Gradskom stadionu, odlična igra fudbalera Bana i fer ponašanje svih aktera, vraća veru u sve one lepe stvari koje samo fudbal kao igra može da donese. Igrač utakmice: Nikola Jovanović (Bane).

BANE - JOŠANICA ND 2011    2:1 (1:0)

Raška. - Gradski stadion. Gledalaca: 800. Sudija: Marko Majstorović (Smederevska Palanka). Strelci: N.Jovanović u 45. i Đorđević u 63.minutu za Bana, a Ferizović u 49.minutu Za Jošanicu. Žuti kartoni: N.JOvanović, Lopatić, B.Jovanović (Bane), Simić, Holić (Jošanica).

BANE: Glukčević, S.Jovanović, Radović, Lopatić, Tomović, Drašković, N.Jovanović (B.Jovanović), Đorđević, Bulatović, Šumarac (Pavlović), Ilić (Vukadinović).

JOŠANICA ND 2011: Pustinjaković, Kadrić, Mehmedović (Čišić), Gurdijeljac, Ferizović, Caković, Holić, Elfić (Ibrahimović), Komljenović, Simić (Čmajčanin), Matić.