Tajm
Sloboda S
Ivanjica
Druga liga Zapad: Libero - Trstenik 3:0

U 11. kolu drugoligaškog „zapada“ odbojkašice čačanskog Libera zabeležile su osmu prvenstvenu pobedu i zadržale lidersku poziciju.Savladana je ekipa Trstenika sa maksimalnih 3-0.Susret je trajao 75 minuta a najviše uzbuđenja doneo je drugi set.Domaće su odlično otvorile meč i na samom startu došle do osetnije prednosti(6-2).Kako je set odmicao prednost se povećavala.Osam poena viška bilo je pri rezultatu 16-8 a deset kod skora 19-9.Do kraja prve deonice razlika je dosegla maksimalnih 15 poena(25-10).Odlično je u tim trenucima servirala Vukovićeva.Drugi period doneo je ravnopravniju igru.Prednost od dva poena(11-13) tim Trstenika stiče nakon snažnog servisa Živkovićeve.Činilo se,tada,da su gošće došle do svoje igre.Međutim,sledi serija Čačanki od 5 vezanih poena,nakon vrlo dobrih servisa Milenkovićeve i rezultat je 16-13.Trener Trstenika Bzenić zatražio je odmor i uspeo da trgne ekipu,koja se,nakon toga,rezultatski vratila u igru uspevši da izjednači rezultat na 18-18,najviše zahvaljujući raspoloženoj Sari Pavlović,kapitenu tima.Egal je bio na snazi do 22.poena,nakon čega je došla nova serija domaćih i druga deonica je pripala lideru(25-22),za vođstvo od 2-0 u setovima.Odlučujući set bolje počinju igračice u zeleno-beloj opremi i vezuju tri dobra napada(0-3).Ali i ovoga puta domaće su odgovorile nizom od 6 uzastopnih poena(6-3).Do desetog poena,Bzenić je čak dva puta pokušavao tajm-autima da razmrda svoju postavu,no nije mu to pošlo za rukom i maksimalan poraz bio je neminovan.Tokom seta Libero je konstantno držao višak od 5 do 6 poena i rutinski osvojio treći period(25-19) za konačnih 3-0.Novim trijumfom,Libero je došao do 26.prvenstvenog boda i učvrstio poziciju na tabeli.U sledećem kolu,očekuje ih derbi meč sa kraljevačkim Gimnazijalcem.Sa druge strane,Trsteniku predstoji borba za opstanak a priliku da poprave utisak i dođu do neophodnih bodova imaće narednog vikenda,kada na svom parketu dočekuju užički Tajm.