Mladost (SP)
Proleter Naftagas

Poraz Dunava u Sremskoj Mitrovici

21.10.2012 Z.Vezmar

Košarkaši Dunava ubedljivo su poraženi u drugom kolu Prve muške regionalne lige na gostovanju u Sremskoj Mitrovici od ekipe Srema rezultatom 72: 56 (22: 14, 14: 03, 17: 14, 14: 25). Očajnom igrom u prvom poluvremenu, posebno u napadu, igrači Dunava dozvolili su domaćinima da steknu ogromnu prednost i na odmor se otišlo rezultatom 36: 17.

Ni u drugom delu igre igrači Dunava nisu pokazali mnogo više. Sve što su uspeli da urade je da u poslednja dva minuta smanje veliku prednost Srema i malo ublaže i ovako ubedljiv poraz. Veliki broj izgubljenih lopti i previše skokova protivnika u napadu onemogućili su da Dunav napravi bolji rezultat. U narednom kolu Dunav na svom parketu dočekuje Jedinstvo iz Novog Bečeja. Utakmica se igra sledeće subote u Belegišu a na prvotimcima Dunava je da poprave utisak posle ubedljibog poraza od Srema.

U drugom kolu pionirske lige OKS Srem, u derbi utakmici, Dunav je kao domaćin ubedljivo slavio protiv Omladinca rezultatom 90: 60 (18: 11, 30: 16, 14: 14, 28: 19). Pioniri Dunava odličnom igrom, i u odbrani i u napadu, kontrolisali su igru i rezultat od početka meča. Već posle prvih 20 minuta igre stekli su veliku prednost (48: 27) koju su u drugom delu igre uspešno održavali a u poslednjoj četvrtini i povećali za na kraju ubedljivih 30 poena razlike.

U narednom kolu pioniri Dunava su slobodni dok u četvrtom kolu na svom terenu dočekuju Ru Koš. Mlađi pioniri Dunava ostvarili su i drugu pobedu u ligi. Na gostovanju ženskoj selekciji Stare Pazove mlađi pioniri su slavili rezultatom 12: 53 (00: 16, 04: 11, 00: 10, 08: 16). U narednom kolu na svom terenu dočekuju ekipu Indians iz Inđije.