Mladost APA
BSK
PFL Sombor: Kordun nadvisio Omladinca i slavio na Bukovcu
05.05.2013 Vinko Janković

Fudbaleri Korduna iz Kljajićeva savladali su u 23. kolu prvenstva Područja ekipu Omladinca sa Bukovca i sa nova tri osvojena boda napravili skok na tabeli za jedno mesto, i najavili bolje rezultate u nastavku prvenstva. Sa različitim motivima, današnji rivali su počeli ovaj meč, kojeg je na igralištu Omladinca na Bukovcu  pratilo oko 150 gledalaca, od toga, pedesetak gostujućih , koji su bučnim navijanjem tokom celoga meča  bodrili svoje ljubimce. Gostima iz Kljajićeva, koji su na Bukovac došli sa jednom jedinom željom , a to

je uzeti tri boda, danas nije nedostajalo motivacije, u ostvarenju svoga cilja, i pružili su jednu od najboljih igara ovoga proleća. Motiv domaćoj ekipi je bio neizgubiti utakmicu iz razloga što bi to bio treći uzastopni poraz pred domaćom publikom, ili peti zaredom . U svemu jači gosti su nadvisili domaćina i u potpunosti uspeli  diktirati tempo i ritam utakmice, dali su tri gola, a pritom nisu primili nijedan, borbenošću i zalaganjem predstavili su se kao ekipa u najboljem svetlu, a najnovijim trijumfom izlaze iz krize i grča zbog borbe za  beg sa začelja. Utakmica je odigrana po oblačnom i tmurnom vremenu, ali na suvom i dobro pripremljenom terenu, i sam početak je najavio da će to biti borbena utakmica bez kalkulacija  u kojoj se nisu štedeli ni jedni ni drugi. Već u 10 minutu , gosti dolaze do vođstva, a gol postiže Stanojević posle jednog slobodnog udarca kojeg su izveli njegovi saigrači. Dva minuta kasnije , bilo je 0: 2, a gol za povećanje vođstva dao je najbolji igrač utakmice, Dragan Knežević iz jednog brzog kontra napada i munjevitog ulaska u šesnaesterac domaćina, i plasiranog udarca u nebranjeni deo mreže. Pet minuta pre kraja poluvremena domaćin je imao priliku da smanji vođstvo, ali je dobar šut Miškovića po zemlji, odličnom paradom, u korner, izbacio golman Korolija. U zadnjem minutu prvog dela, Siniša Đurđev, upućuje udarac ka golu , ali ga golman gostiju lako brani. I u sedmom minutu nastavka, ponovo Đurđev, ovoga puta proigran od Miškovića, šalje loptu pored stative. Novu šansu, za povećanje vođstva, imao je Knežević u 61 minuti , ali je otišao isuviše iskosa i samo je pogodio vanjski deo male mreže. Tri minuta kasnije Knežević u šansu šalje mladoga Zavođu, ali ovaj sa loptom petlja i ona mu beži u gol aut. U 67, minuti, Zavođa uzvraća asistenciju za Kneževića koji to znalački koristi i jednim  rezantnim udarcem, povisuje na 0: 3 Jednu od poslednjih šansi  za povećanje vođstva imao je Karas, ali je njegov udarc glavom, Dubravac paradom  izbacio u korner. Četiri minuta pre kraja susreta, rezervista Berleković je iz slobodnog udraca pronašao put lopti preko živoga zida, ali je Korolija bio na visini zadatka i sprečio počasni  gol za domaći tim. Koliku je važnost nalagao današnji meč, videlo se u nekoliko navrata i po ošrtijim  startovima igrača oba tima. Bilo je malih prekida , sudijska trojka je dobro vodila utakmicu, a pokazane javne opomene, zasluženo su podeljene akterima nesportskog ponašanja. Najbolji pojedinac utakmice bio je dvostruki strelac , Dragan Knežević iz pobedničke ekipe, a kod domaćih se , bljom igrom, istakao kapiten Drezgić.

OMLADINAC (B) - KORDUN 0:3  (0:1)
Bukovac 05. maja 2013. Igralište Omladinca. Gledalaca 150. Sudija Pančić (Karavukovo) pomoćnici Pavlović (Karavukovo) i Kalić (Deronje) Delegat Petrović (Odžaci) Strelci Stanojević u 10 i Knežević u 12 i 67, . minutu za Kordun. Žuti kartoni: Todorović, Sin. Đurđev, Mišković i Berleković (Omladinac) a Stanojević, Knežević, Tomić, Kovačić i Stokrpa (Kordun) Crveni kartona nije bilo. Igrač utakmice Dragan KNEŽEVIĆ (Kordun)

OMLADINAC : Dubravac, Maričić, Bečanović, Todorović, Drezgić, Sl. Đurđev, Mijić, Lekaj (Rončević), Dujmović, Berleković, Sin. Đurđev i Mišković.
KORDUN Korolija, Pavlović, Šaula, Cimeša, Stanojević, Kršić, Knežević, Zavođa (Đorđević), Tomić Karas (Živković), Kovačić (Stokrpa).

Na slici detalj iz 67. minuta kada Knežević postiže treći gol za svoju ekipu - DRAGAN KNEŽEVIĆ najbolji igrač utakmice na Bukovcu