Timok
Banat

PLS: Napredak - Teleoptik 4:1

22.04.2013 S.Blagojević

Odmah na startu fudbaleri Napretka stavili su do znanja gostima ko je lider na tabeli. Igrao se deveti minut mladi Miloš Bajić koji je ponovo dobio poverenje trenera Milovanovića, uѕeo je jednu loptu na centru vukao je prema golu u stopu praćen od Memiševića ali je Bajić našao poziciju za šut i u 9. minutu doveo Napredak u vođstvo od 1:0. Nastavio je Napredak sa napadima pa je u 28. minutu Radomir Koković posle centaršuta Trujića povisio na 2:0. Kad se očekivalo poluvreme odlični Džugurdić je šutem sa nekih 16-17 metara savladao Krznarića u 42. minutu, ali je Udovičić samo minut kasnije vratio na 3:1 posle topovskog šuta sa 20 metra.

Drugo poluvreme dinamično ali bez golova najpre je golmanu domaćih Krznariću zapretio ponovo Džugurdić ali ovaj je bio na mestu nešto kasnije beležimo i odličan šut Miljkovića ali Krznarić krajnjim naporom loptu šalje u korner. S druge strane odličan pokušaj štopera Janičića u 57. minutu posle kornera vinuo se nebu pod oblake šutirao ali golman gostiju brani, a onda 70. minut filigranska akcija Bojića, Mirosavljevića lopta stiže do Kokovića koji strahovitim šutem pogađa stativu Teleoptikovog gola. I kad su svi pomislili da u drugom delu neće biti golova ljubimac kruševačke publike Ibrahim odlično se u 85. minutu ubaca u prazan prostor i postiže svoj prvenac u prvoj ligi za konačnih 4:1.

Strelci:1:0 Bajić u 9, 2:0 Koković u 28, 2:1 Džogurdić u 42, 3:1 Udovičić u 43, 4:1 Ibrahim u 85. minutu. Stadion Mladost U Kruševcu, gledalaca 60000. Sudija Sremac Siniša (Ruma) 7. Opomenuti igrači: Vojkan Miljković (Teleoptik). IGRAČ UTAKMICE: RADOMIR KOKOVIĆ (Napredak).

Napredak: Krznarić 7, Dunjić 7, Udovičić 7,5, Koković 7,5, Janičić 7,5, Bogdan Milošević 7, Bajić 7,5 (Ibrahim 7), Nikola Milošević 7 (Petrović 7), Mirosavljević 7,5, Bojić 7, Trujić 7 (Smiljković-).

TELEOPTIK: Grujičić 7, Đulić 6 (Lilić 6,5), Memišević 6, Pjević 6,5, Marković 7, Šaka 6 (Sarajlin 6,5), Džugurdić 7,5, Miljković 7, Janković 6,5 (Minić-), Petrović 7, Nikolić 7.

Na slici: Mladi Miloš Bajić strelac prvog gola