Velika Drenova
Jastrebac
Nova pobeda Sloge

Na gradskom stadionu u Ćićevcu odigran je meč 22. kola Prve okružne lige Rasinkog okruga. Rival Ćićevčanima bila je trećeplasirana ekipa ”Trajal” iz Kruševca. U jednom od derbija kola bilo je dosta dramatično. I jednom i drugom timu bodovi u Ćićevcu bili su jako potrebni.

U okviru 22. kola Prve okružne lige Rasinskog okruga fudbaleri ćićevačke Sloge sastali su se sa trećeplasiranom ekipom Trajala iz Kruševca. Gosti, koji su u Ćićevac došli kao trećeplasirana ekipa imali su veliku želju da se u Kruševac vrate sa maksimalnim učinkom, dok je domaćin takođe želeo da poveća svoj broj bodova. Ćićevačka publika je imala priliku da uživa u atraktivnom fudbalu koji su priređivali igrači na terenu.

Sam početak utakmice nije obeležilo mnoštvo akcija. Igrači obe ekipe se u samom startu nisu uklopili u meč. Želja Sloge da trijmufuje bila je velika, kako bi imali bilo kakve šanse za ulazak u veći rang takmičenja. Nakon centar šuta i gužve u šesnaestercu gostiju Kezunović je uspeo da matira golmana Jovanovića i dovede svoj tim u vodstvo od 1: 0. Nakon pogotka odbrambenog igrača Sloge, Ćićevčani su dobili pozitivnu energiju, te su već u sledećem napadu na sličan način povećali svoju prednost na 2: 0, a mrežu gostiju zatresao je Maksimović. U nastavku utakmice mogla se videti podjednaka borba na terenu. Nepažnja Ćićevčana prouzrokovala je gol za smanjenje njihove prednosti. Nakon kornera koji su izveli gosti, potpuno zaboravljen bio je Bogdanović koji je preciznim udarcem smanjio prednost na 2: 1. U drugom poluvremenu očekivala se prava borba za pobedu. Dodatnu nervozu igračima oba tima donosile su sumnjive sudijske odluke. Ređali su se šutevi u okvir i van okvira gola, ali ni jedan nije zatresao mrežu.

Što se bližio kraj, to su Ćićevčani bili sigurniji. Pet minuta pre kraja meča sudija Jevtić pokazuje na belu tačku, a siguran odatle bio je Petrović, koji je overio pobedu svog tima i doneo radost saigračima i navijačima. Pobeda protiv ekipe koja je jedan od glavnih kandidata za ulazak u Pomoravsko – Timočku zonu imala je veliki značaj za Ćićevčane.

Startne postave: Sloga: Ratajac, Ivanović, Stanojević, Kezunović, Stojković, Stanojević, Petrović, Petrović, Maksimović, Milosavljević i Mitrović.

Trajal: Jovanović, Arsić, Vujović, Nedić, Jovanović, Krstić, Bogdanović, Jovanović, Rakić, Milanović, Stojanović. Sudijska trojka: Jevtić Goran, Šukurtić Marko, Ivanović Dušan, delegat Jevtić Saša.