Prva iskra pobedom nad Brodarcem ostavila fitilj upaljenim pred rasplet sezone
Detalj sa utakmice - foto: H.D.Vujanović
Prva iskra je pred svojim navijačima u Bariču upisala izuzetno važnu pobedu u borbi za opstanak, pošto je savladala Brodarac rezultatom 3:1 i tako kolo pre kraja ostala iznad crte. Iako su gosti stigli kao ekipa iz samog vrha tabele, na terenu nisu opravdali renome svoje poznate škole fudbala, dok su domaći od prvog minuta pokazali mnogo više želje, energije i motiva.
Posle nekoliko obećavajućih akcija domaći su poveli u 21. minutu. Lukić je sjajno proigrao Pejanovića, nekadašnjeg akademca Radničkog sa Novog Beograda, koji je izašao sam pred Tanazevića i rutinski pogodio za 1:0.
Nakon vodećeg gola Baričani su spustili ritam i bez većih problema kontrolisali utakmicu, pošto gosti nisu pokazivali previše ambicija da ozbiljnije ugroze domaćina. Prva iskra je mogla i do ubedljivije prednosti u 30. minutu, kada je Avrić izašao sam pred golmana Brodarca, ali je njegov pokušaj završio pored stative.
Domaći su idealno otvorili drugo poluvreme i već u 50. minutu duplirali prednost. Kovačević je centrirao sa boka, a Mitrović utrčao ispred statične odbrane gostiju i zatresao mrežu.
Taj pogodak dodatno je rasteretio domaći tim, koji je nakon toga zaigrao još sigurnije i konkretnije. Samo dva minuta kasnije Avrić je ponovo zapretio udarcem sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta prošla tik pored leve stative.
Brodarac je potom zaigrao nešto angažovanije, pa je utakmica dobila na dinamici, ali je narednu veliku priliku ponovo imala domaća ekipa. Tanazević se istakao odličnom odbranom u 67. minutu nakon snažnog šuta Adamovića sa oko 14 metara.
Kako se meč bližio kraju, domaći su bili sve opasniji. Tanazević je u 81. minutu još jednom dobro reagovao posle pokušaja Mitrovića, dok je Milošević odbijenu loptu poslao visoko preko gola. Već u sledećem napadu oprobao se i Maksimović udarcem sa distance, ali je lopta završila tik pored stative.
Ipak, Maksimović je u 86. minutu uspeo da se upiše u strelce nakon asistencije Vukića i praktično reši pitanje pobednika, dok je konačnih 3:1 postavio brzonogi Zec samo dva minuta kasnije.
Utakmica je protekla u izuzetno fer i korektnoj atmosferi, pa sudija tokom svih 90 minuta nije imao potrebu da pokazuje žute kartone.
U poslednjem kolu Prva iskra gostuje BASK-u u direktnoj borbi za opstanak, dok će Brodarac na Novom Beogradu dočekati budućeg prvoligaša Teleoptik.
PRVA ISKRA - BRODARAC 3:1 (1:0)
STADION: FK Prva iskra Barič GLEDALACA: 80. GL.SUDIJA: Krstić Danijel. POM.SUDIJE: Stojanović Marko i Lekić Lazar. STRELCI: Pejanović 21, Mitrović 50. i Maksimović 86.min (P.iskra), Zec 88.min (Brodarac).
PRVA ISKRA: Brujić, Vukić, Adamović (Maksimović), Kovačević (Golubović), Mitrović, Milošević, Lukić, Blagojević, Avrić (Joković), Pejanović (Keramat), Zeljajić.
BRODARAC: Tanazević, Raičević, M.Savić, Ilić, Milić (Spasojević), Misić (Petrović), Ivanović (Bradić), S.Savić (Nikolić), Ocokoljić, Lekić, Zec.