RFK Grafičar sa 23 bonusa!
Foto: facebook.com/FKGRAFICAR1922
RFK Grafičar iza sebe ima kvalitetne i sadržajne pripreme. Puno toga je odrađeno, svaki igrač je dobio dovoljnu minutažu da se pokaže kroz sedam kontrolnih utakmica i trener Boško Đurovski ima gotov tim za start prvenstva. Najveće pojačanje za "ljubičaste" predstavlja dolazak internacionalca Ibanjeza koji treba da bude uzor mladom sastsvu, i supertalentovanog Radulovića, koji se nešto kasnije priključio ekipi na pripremama. Raduje da je od opcija Radulović odabrao RFK Grafičar, upravo da bi igrao sa svojom generacijom, sa kojima je u omladinskom uzrastu crveno-belih u nekoliko navrata igrao Ligu šampiona. O nadarenom Radulovića Đurovski ima visoko mišljenje i smatra da je njegov dolazak najbolje rešenje za Zvezdu, RFK Grafičar i igrača.
- Radulovića odlikuje brzina, spretnost, zavidna tehnika, a sve je to demonstrirao na zadnjoj utakmici i biće za nas veliko pojačanje. Od 25 igrača, osim Ibanjeza i Todorovskog, 23 su bonusi, i to je nezabeleženo u analima srpskog profesionalnog fudbala - napominje iskusni stručnjak koji je ekipu stabilizovao, uneo neophodno samopouzdanje i kontinuitet u rezultatima.
Par igrača, Knežević, Petrović, Đermanović, golman Ćopić, omladinci Lazić i Babić trebalo bi da zablistaju i donesu novi kvalitet. Pored rezultatskih ostvarenja na Točiderskoj zvezdi stremiće dugoročnom cilju a to je da na kraju svake sezone izbace bar tri do četiri igrača za Crvenu zvezdu.
Kako tvrdi naš sagovornik, RFK Grafičar će igrati napadački, na gol više. To su demonstrirali u prijateljskom odmeravanju snaga sa prvakom Izraela i Bregalnicom.
Više volim, kaže on, da pobedim sa, recimo 4:3, nego 1:0, i to želim da igračima usadim u glavu, da i kad se branimo budemo visoko. Pristalica je direktnog fudbala, sa težnjom da se što pre stigne do protivničkog šesnarsterca.
Prvi rival Mladost GAT gledao je na Zlatiboru i zaključio da se radi o kvalitetnom sastavu. Kompletno su promenili tim, i vidi se da se u njega dosta ulaže. Đurovski smatra da će liga biti ujednačena, i u odnosu na prošlu sezonu kvalitetnija i jača za dolazak šest dojučerašnjih superligaša.
| Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod |
|
1
|
Inđija
Inđija
|
30 | 17 | 7 | 6 |
58
|
|
2
|
Mladost GAT
Novi Sad
|
30 | 16 | 9 | 5 |
57
|
|
3
|
Javor Matis
Ivanjica
|
30 | 15 | 11 | 4 |
56
|
|
4
|
Železničar
Pančevo
|
30 | 15 | 7 | 8 |
52
|
|
5
|
IMT
Beograd
|
30 | 13 | 10 | 7 |
49
|
|
6
|
Radnički (SM)
Sremska Mitrovica
|
30 | 13 | 7 | 10 |
46
|
|
7
|
OFK Žarkovo
Beograd
|
30 | 12 | 6 | 12 |
42
|
|
8
|
Loznica
Loznica
|
30 | 11 | 8 | 11 |
41
|
|
9
|
Mačva
Šabac
|
30 | 10 | 9 | 11 |
39
|
|
10
|
Budućnost
Dobanovci
|
30 | 9 | 8 | 13 |
35
|
|
11
|
RFK Grafičar
Beograd
|
30 | 10 | 5 | 15 |
35
|
|
12
|
Rad
Beograd
|
30 | 9 | 8 | 13 |
35
|
|
13
|
Zlatibor
Čajetina
|
30 | 8 | 10 | 12 |
34
|
|
14
|
Timok 1919
Zaječar
|
30 | 9 | 6 | 15 |
33
|
|
15
|
OFK Bačka
Bačka Palanka
|
30 | 6 | 15 | 9 |
33
|
|
16
|
Kabel
Novi Sad
|
30 | 1 | 6 | 23 |
9
|