Za desetak dana četiri utakmice
Sada Nebojša Milovac (16) predvodi Bečejca kao trener-igrač
Aktuelna epidemiološka situacija itekako utiče na sport. Pored hendikepa da se igra bez prisustva gledalaca, ima dosta odloženih utakmica, pa ih treba odigrati, a uvedeni su i vanredni termini preko nedelje. Rečju, neplanirano je kalendar takmičenja postao zgusnut. Bečejci će to osetiti na svojoj koži u dekadi kojom se završava januar i počinje februar.
Sinoć su gostovali u Bavaništu i rezultatom 3:0 pobedili istoimenu ekipu u zaostaloj utakmici poslednjeg kola prvog dela prvenstva Prve Blige Srbije. Tako su prekinuli niz od tri uzastopna poraza od tri vodeće ekipe na tabeli. U nedelju (18 sati) gostuju u Prokuplju i igraju protiv Topličanina, u utorak (20) je vanredno 15. kolo u kom dočekuju Kosovsku Mitrovicu, a u subotu, 6. febtuara, impredstoji gostovanje u Vršcu i okršaj sa Banatom. Za desetak dana četiri utakmice!?
- To nije dobro ni za profesionalne ekipe, a kamoli amaterske. Mi jedva uspevamo, jer je dobar deo igrača na fakultetu, da ih preko nedelje okupimo na treningu, a sad ih primoravamo da igraju utakmice. Slična situacija je i u drugim klubovima. Mnogi će pojedine utakmice igrati nekompletni, čime se regularnost takmičenje dovodi u pitanje. Ali, šta je tu je. Nastavljamo, pa kako nam bude, rezignirano veli predsednik Bečejaca Vasa Džigurski.
U Bavaništu je zabeležena očekivana pobeda i Bečejcima je sada bodovni saldo na „koti 14“. Naredna dva rivala su iza njih plasirani, ali to ne znači da su i slabiji. Uostalom, Topličanin je jesenas iznenadio kraj Tise pobedom 3:1 i to je, možda, jedini pravi kiks Bečejaca u aktuelnoj sezoni. Pitanje je koliko su spremni da se u nedelju istom merom revanširaju, jer će i dalje igrati bez povređenog trenera-igrača Veselina Džigurskog, pa jenjegovu ulogu preuzeo najiskusniji Nebojša Milovac.
| Poz | Tim | Utak | Pob | Por | Bod |
|
1
|
Mladenovac
Mladenovac
|
22 | 20 | 2 |
61
|
|
2
|
Vojvodina NS Seme 2
Novi Sad
|
22 | 20 | 2 |
57
|
|
3
|
Banat
Vršac
|
22 | 15 | 7 |
44
|
|
4
|
Loznica
Loznica
|
22 | 14 | 8 |
40
|
|
5
|
Šumadija
Aranđelovac
|
22 | 13 | 9 |
39
|
|
6
|
Futog
Futog
|
22 | 13 | 9 |
36
|
|
7
|
Kosovska Mitrovica
Kosovska Mitrovica
|
22 | 9 | 13 |
29
|
|
8
|
Bečej
Bečej
|
22 | 8 | 14 |
29
|
|
9
|
Užice
Užice
|
22 | 7 | 15 |
22
|
|
10
|
Toplički Vitezovi
Kuršumlija
|
22 | 6 | 16 |
19
|
|
11
|
Topličanin
Prokuplje
|
22 | 5 | 17 |
15
|
|
12
|
Bavanište
Bavanište
|
22 | 2 | 20 |
5
|