Takovo primer uspešnog poslovanja

Vladimir Simić - predsednik FK Takova - foto: lična arhivaVladimir Simić - predsednik FK Takova - foto: lična arhiva

FK Takovo se posle 12 godina vratio u društvo srpskoligaša. Zahvaljujući ambicioznom predsedniku Vladimiru Simiću i nekolicini entuzijasta, Gornjemilanovčani su zauzli ispravan kurs i postali primer uspešnog poslovanja. Uvođenjem vanrednog stanja zamrznute su sve aktivnosti i klub je ostao dužan prema igračima.

- Od oktobra se finansiramo iz sopstvenih izvora dok opština početkom godine ne usvoji budžet i opredeli sredstva za sport. Vanredno stanje je stopiralo uplatu prema klubovima, i sva davanja su obustavljena. Na sreću igrači su shvatili u kakvoj se situaciji nalazimo, i dogovoreno je da se dugovanja regulišu do kraja meseca - kaže Vladimir Simić, predsednik i naglašava da opština donira oko 25 posto sredstava, za ostala prihode se snalaze kako znaju i umeju. Klub je firma u malom, naglašava naš sagovornik, i zahteva veliku energiju, snalažljivost, mudrost i pragmatičnost. Uspešnim poslovanjem privukli su značajan broj privrednika koji su prepoznali da  je Takovo zdrava fudbalska sredina, gde je rad transparentan i javan. Ideja ne manjka i u cilju pozitivnog poslovanja svaki priliv sredstava je važan. Krajem novembra organizuju donatorsku svečanost "Tako volim Takovo', na kojoj se okupi preko 600 zvanica i prikupe značajna finansijske sredstva. Velika pažnja se poklanja, kako starijima, tako  mlađem uzrastu i u školai fudbala trenira preko 130 dece sa kojima radi sedam trenera.

Simić živi na relaciji Beograd - Gornji Milanovac. Vreme samoizolacije provodi u Beogradu sa porodicom. – Utisak je da stanovništvo poštuje donetu uredbu, disciplinovani su, obazrivi, pomalo deluju uplašeno. Igrači su od trenera Zorana Vesovića dobili program rada, ali smo svesni da će biti poteškoća u realizaciji treninga. I kad se igrači odluče pojedinačno da vežbaju u prirodi bivaju upozoreni od policije, tako da moraju da se ili kriju,  ili da treniraju u dvorištu, oko zgrade. Metalac, koji gaji superligaške ambicije,  suočava se sa sličnim poteškoćama i ograničene su im mogućnosti za rad – naglašava Simić, koji smatra da u postojećim okolnostima, realna opcija je da se prvenstva u dva profesionalna ranga takmičenja završe, dok za trećeligaše i ostale nije siguran. Postoje šansa ukoliko se vanredno stanje ukine do kraja meseca, sa kratkim pripremama, da dođe do nastavka prvenstva, ali sve je to u domenu teorije i zavisi od mnogih faktora.