Fudbalski klub Napredak podržava akciju: Pomozimo Isaiji
Fudbalski klub Napredak će sav prihod od utakmice Napredak-Spartak ŽK, koja se igra u petak 16.februara 2018. godine donirati za lečenje Isaije Pantića. Odlukom predsednika kluba Marka Miškovića i Upravnog odbora kluba, Napredak na ovaj simbiličan način želi da pomogne porodici Pantić i Isaiji da dobije najvažniju utakmicu u životu.

Ovim putem pozivamo sve navijače Fudbalskog kluba Napredak i plemenite ljude dobrog srca, uvek humane Kruševljane da u petak 16.februara dođu u što većem broju na stadion da podrže Isaiju Pantića u njegovoj utakmici života.
Isaija Pantić ima 13 godina i u junu prošle godine na rutinskom očnom pregledu konstatovan mu je ogroman maligni tumor mozga koji je hitno i uspešno operisan 9.juna 2017.godine na Neurohirurškoj klinici u Beogradu.
Nakon testova uzorka tumora u državnoj laboratoriji u Beogradu, uzorak tumora je pogrešno dijagnostikovan kao tumor Anaplastični oligodendrogliom, i na osnovu te pogrešne dijagnoze je urađeno agresivno boost zračenje glave u 11 termina na Institutu za onkologiju u Beogradu.
Naknadna analiza u Beogradu promenila je dijagnozu u Embrionalni tumor NOS, uz napomenu da je tumor ekstremno redak i da se čeka nalaz međunarodne referentne laboratorije, a u međuvremenu je po toj privremenoj dijagnozi Embrionalnog tumora u Beogradu urađeno još 20 termina teškog kraniospinalnog zračenja glave i kičme.
Nakon puna dva i po meseca testiranja uzorka tumora u laboratoriji Great Ormond Street bolnice u Londonu, svetski priznati patolog Dr. Jacques Thomas dao je nalaz u kome Isaijin tumor nije moguće klasifikovati, da je tumor zloćudan i ekstremno redak, i da ga nema u postojećoj klasifikaciji tumora Svetske zdravstvene organizacije.
Već 1.decembra 2017.godine na MRI snimku kod Isaije je ponovo konstatovan mali recidiv tumora na istom mestu u veličini 1 cm, koji je na sledećem MRI snimku 17.januara porastao na 2,5 cm.
Neophodna je hitna operacija u jednoj od najnaprednijih bolnica za tretman dečjih tumora mozga na svetu, Children’s National bolnici u Vašingtonu, gde bi umesto dva i po meseca testiranja u Londonu, u roku od dve nedelje nakon operacije, bili urađeni svi mogući testovi uzorka novog tumora i napravljen dalji plan lečenja, koji u slučaju da tumor i dalje ostane nedefinisan, uključuje i imunoterapiju, a bolnica Children’s National je u novembru 2017.godine postala prva bolnica u SAD sa FACT akreditacijom za primenu celularne imunoterapije.
Porodica je obezbedila troškove avio prevoza i jednomesečnog boravka u SAD pre i posle operacije i tokom kontrola, problem su užasno kratki rokovi i činjenica da do ponedeljka 19.februara mora da se avansno uplati 126.713 dolara, da bi operacija u SAD mogla da se uradi 26.februara i nakon toga krene sa hitnim dvonedeljnim testiranjem uzorka tumora i pravljenje plana daljeg lečenja Isaije Pantića.
| Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod |
|
1
|
Crvena zvezda
Beograd
|
30 | 25 | 4 | 1 |
79
|
|
2
|
Partizan
Beograd
|
30 | 23 | 4 | 3 |
73
|
|
3
|
Vojvodina
Novi Sad
|
30 | 18 | 5 | 7 |
59
|
|
4
|
Napredak
Kruševac
|
30 | 15 | 7 | 8 |
52
|
|
5
|
Mladost
Lučani
|
30 | 14 | 6 | 10 |
48
|
|
6
|
Radnički (N)
Niš
|
30 | 12 | 8 | 10 |
44
|
|
7
|
Voždovac
Beograd
|
30 | 13 | 4 | 13 |
43
|
|
8
|
Javor Matis
Ivanjica
|
30 | 11 | 9 | 10 |
42
|
|
9
|
Čukarički
Beograd
|
30 | 11 | 7 | 12 |
40
|
|
10
|
Spartak ŽK
Subotica
|
30 | 10 | 8 | 12 |
38
|
|
11
|
Rad
Beograd
|
30 | 9 | 8 | 13 |
35
|
|
12
|
OFK Bačka
Bačka Palanka
|
30 | 8 | 3 | 19 |
27
|
|
13
|
Metalac
Gornji Milanovac
|
30 | 6 | 9 | 15 |
27
|
|
14
|
Radnik
Surdulica
|
30 | 6 | 7 | 17 |
25
|
|
15
|
Novi Pazar
Novi Pazar
|
30 | 5 | 5 | 20 |
20
|
|
16
|
Borac
Čačak
|
30 | 4 | 6 | 20 |
18
|