FK Budućnost Srpska Crnja: Aduti iskustvo i mladost

28.08.2015 Dragan PEJIĆ

Kao i proletos, imamo tim koji može da pobedi svakog, ali u njemu je i suviše mladih fudbalera pa ocekujemo oscilacije u igri i rezultatima. Realno je očekivati da će Radnički iz Zrenjanina superiorno osvojiti šampionat, druga će biti neka od ekipa koja prijatno iznenadi, a mi očekujemo plasman od 3-7 mesta – kaže podpredsednik Milan Prpa.

Nakon veleobrta u prošlogodišnjem prvenstvu, u kojem su jesenji deo prvenstva završili kao ’’fenjeraši’’a po prolećnim rezultatima šampioni Banatske lige, fudbaleri Đurine varoši su u upravo početo prvenstvo ušli s ambicijama koje se čine realnim – biti pri vrhu ili bar na sredini tabele.

Eabec

FK Budućnost, s leva na desno: predsednik Perin, trener Drinic,Zekanovic, Topic, Vukobrat, Salma,Lukin,Vasiljevic,Manojlović,Perin, trener Miric, čuče -Popović, Jovandic, Martinov,Radin, Prpa, Kovačević i Oljača. Nedostaju: Todorov, Antanasijevic, Rudan, braća Prokin i Arsin

- U prošlogodišnje prvenstvo smo ušli isključivo sa igračima iz vlastitog pogona u kojem su većinom bili mladići sa 18-20 godina. Iako je većina imala talenat i ambiciju, pomanjkanje iskustva je doprinelo slabim rezultatima pa smo u polusezoni morali da vratimo, iz okolnih klubova, svoje iskusne fudbalere– Lukina, Djukanovića i Jovandića, pojačamo se kvalitetnim vežnjacima Zekanovićem i Popovićem, pa smo prolećni deo šampionata odigrali izvanredno, bili hit lige i da se u finišu nije desilo ono što nije za sportsku priču, prvenstvo bi završili na drugom-trećem mestu – kaže Milan Prpa, potpredsednik Kluba, doskora dugogodišnji sjajni prvotimac Crnjana.

Poučeni tim i takvim turbolencijama, u Klubu su odlučili da u ovo prvenstvo udju s manjom neizvesnošću.

- Stav rukovodstva kluba i Mesne zajednice kao finansijera, je da se i nadalje oslonimo na igrače iz Crnje, tako da je od 19 prvotimaca pod ugovorom, 15 poniklo u ovom Klubu. Pustili smo da odu iskusni Lukin i Djukanović, jer na njihovim mestima imamo adekvatne mlade igrače, umesto iskusnog golmana Vukobrata doveli smo takodje iskusnog Atanasijevića. Okosnicu tima činiće iskusni i visokokvalitetni Vasiljević, Jovandić, Zekanović, Todorov, Popović i Radin, a punu afirmaciju očekujemo od naših mladih a već dokazanih dvadesetogodišnjaka - Martinova, Topića, Kovačevića, Prpe, Perina, braće Aleksandra i Srđana Prokin, Salme i Markova, kao i mlađnog 18-godišnjeg Rudana koji će igrati na dvojnu registraciju u Banatu i kod nas. Sve su to igrači stasali u našoj omladinskoj školi koju uspešno godinama vodi bivši as ovog kluba Milenko Zečević. S ekipom rade treneri Milanko Mirić i Stevan Drinić, iskusni i provereno kvalitetni treneri, tako da svoje ambicije da budemo pri vrhu tabele, u najgoren slučaju u njenoj sredini, smatramo objektivnim i realnim – kaže Prpa.

Eaddea

Nade Budućnosti – Prokin i Prpa

Kao i većina klubova, ne samo u ovom rangu takmičenja no u celoj Srbiji, najveći problem su finansije. Osnovna sredstva za život Kluba obezbedjuje mesna zajednica, donatora i sponzora više i nema, pa sem malene plate treneru i troškova puta nekolicini igrača sa strane, svi ostali rade zarad ljubavi fudbalu i Klubu, eventualno poneku premijicu.

Rečju – ’’Budućnost’’ ima budućnost! Ona je za sada bazirana na iskustvu i mladosti fudbalera, tekovinama mnogobrojnih izdanaka Zekine omladinske škole, kvalitetnom radu kako fudbalera tako i poveće grupe okupljenih aktivista oko kluba - većina su to bivši fudbaleri.

Idealan tim

Treneri to nerado saopštavaju, ali kako to publika voli da zna, na osnovu prva tri kola, idealan sastav Budućnosti u ovom prvenstvu biće: Atanasijević – Jovandić, Martinov – Vasiljević, Topić, Todorov – Kovačević, Prpa (Perin), Popović (Rudan), Zekanović i Prokin (Radin).

Ebac

Žarko Perin, jedan iz plejade mladih

Doveli  pojačanja  za  vrh  tabele
Doveli pojačanja za vrh tabele
Kao retko kad do sada, novoformirana uprava Kluba, sa Dušanom Antinim i Vladom Lekinom na mestima predsednika i potpredsednika, za kratko vreme povukla je tokom leta niz radikalnih i veoma...