Rutinska pobeda Proletera
Fudbaleri Sloge doživeli su najubedljivi poraz u ovoj sezoni, pošto su (u okviru 6.kola Međuopštinske lige Aranđelovac-Topola) poraženi od ekipe Proletera rezultatom 5:1. Treba reći da su gostujući fudbaleri doputovali u Jelovik sa 10 igrača, pa se ubedljiv poraz (u neku ruku ) može smatrati "podnošljivim". Domaći su u meč ušli vrlo ofanzivno i u prvih 15 minuta stvorili tri veoma izgledne prilike. Udarce Stepanovića (sa 10-ak metara), Marinkovića (12 metara) i Stevanovića (20-ak metara) odbranio je vrlo prisebni gilman gostiju Radonjić. Terensku inicijativu domaći su materijalizovali u 22.minutu. Dimitrijević je igrao rukom u svom šesnaestercu, pedantni sudija Kantar pokazao na "kreč", a Stepanović rutinskom realizacijom doneo prednost domaćima. Vrlo brzo fudbaleri Proletera postigli su drugi gol. Stepanović je prošao po levoj strani i uputio centarput, a Marinković glavom sa 10-ak metara postigao pogodak. Opredeljeni za defanzivu, gostujući fudbaleri su zapretili tek u 42.minutu, kada je Ivanović sa 25 metara raspaloi po lopti , a golman domaćih krajnjim,naporima sačuvao svoj gol.
Veoma brzo domaći su postigli gol na početku drugog dela igre. Milosavjević je prošao po desnoj strani, uposlio Marinkovića a ovaj sa 7-8 metara loptu zakucao u gol. Od tog trenutka fudbaleri Sloge zaigrali su za nijansu angažovanije i u 67.minutu stigli do počasnog gola. Ivanović je izveo korner, a J.Petrović glavom sa 2 metra savladao Radovanovića. Nada gostiju da mogu bar da ublaže poraz raspršila se u 68.minutu, kada je Milić (u tom trenutku poslednji igrač odbrane) oborio Marinkovića i za taj čin od glavnog sudije "nagrađen" prevremenim odlaskom u svlačionicu. Brojčanu nadmoć domaći su lako pretvorili u dva nova pogotka. Najpre je Milosavljević u 76.minutu posle solo prodora savladao Radonjića, da bi konačan rezultat meča postavio Nedeljković posle dobrog proigravanja Stepanovića.
Proleter (Jelovik) - Sloga (Zagorica) 5:1
Igralište u Jeloviku. Gledalaca oko 60. Delegat:Miroslav Vuković. Sudija:Srđan Kantar,pomoćnici:Strahinja Ilić i Stefan Simonović (svi iz Aranđelovca). Strelci:Stepanović u 22.minutu sa penala, Marinković u 30 i 57.minutu, Milosavljević u 76. i Nedeljković u 87.minutu za Proleter, a Jovan Petrović u 67.minutu za Slogu. Žuti kartoni:Milovan Stevanović, Maksimović (Proleter), Ivanović, Miloš Stevanović (Sloga). Crveni karton:Milić u 68.minutu (Soga).
Proleter:Radovanović, Nedić, N.Stevanović, Rajković, Maksimović (od 80. Nedeljković), M.Stevanović, Ne.Mirković (od 26.Radović), Ni.Mirković, Marinković, Stepanović.
Sloga:Radonjić, Miloš Stevanović, Dimitrijević, Vesić, Milan Stevanović, Milić, Ivanović, J.Petrović, Lekić, M.Jelesijević.
| Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod |
|
1
|
Šumadinac (N)
Natalinci
|
6 | 6 | 0 | 0 |
18
|
|
2
|
Mladi rudar
Bukovik
|
6 | 6 | 0 | 0 |
18
|
|
3
|
Proleter
Jelovik
|
6 | 5 | 0 | 1 |
15
|
|
4
|
Kopljari
Kopljari
|
6 | 4 | 2 | 0 |
14
|
|
5
|
Šumadinac (S)
Stojnik
|
6 | 3 | 2 | 1 |
11
|
|
6
|
Partizan
Darosava
|
6 | 3 | 2 | 1 |
11
|
|
7
|
Jasenica
Božurnja
|
6 | 2 | 2 | 2 |
8
|
|
8
|
B 2000
Aranđelovac
|
6 | 2 | 1 | 3 |
7
|
|
9
|
Sloga
Zagorica
|
6 | 2 | 0 | 4 |
6
|
|
10
|
Šamot
Aranđelovac
|
6 | 2 | 0 | 4 |
6
|
|
11
|
Ranilović
Ranilović
|
6 | 1 | 0 | 5 |
3
|
|
12
|
Žabare
Žabare
-1
|
6 | 1 | 0 | 5 |
2
|
|
13
|
Budućnost
Blaznava
|
6 | 0 | 1 | 5 |
1
|
|
14
|
Misača
Misača
|
6 | 0 | 0 | 6 |
0
|