Nula u Surčinu, Jedinstvo i Prva iskra razočarali igrom
Detalj sa utakmice - foto: H.D.Vujanović
Baričani su ovog proleća obe svoje utakmice u gostima remizirali, dok Jedinstvo kao domaćin ima polovičan učinak, po jednu pobedu i poraz. Danas su obe ekipe ušle oprezno u meč, međusobno se respektujući. Za čitavo poluvreme nije upućen niti jedan udarac na protivnički gol, gledali smo pravu dekadenciju od fudbala.
Prvi udarac na gol viđen je tek u 55. minutu kada je Simić iz slobodnjaka sa 22 metra šutirao pravo u golmana domaćih Novakovića. Minut kasnije Novaković je padom u noge sprečio Strahinju Adamovića da postigne pogodak, gosti iz Bariča imaju više od igre u nastavku. Šut je sa 18 metara potom oprobao i Garić u 60. minutu, lopta je otišla nekoliko desetina santimetara iznad gola domaćih.
Igrači Jedinstva su prvi put pripretili u 62. minutu, udarac Dimitrijevića sa 16 metara Knežević je vrhovima prstiju izbio u korner. Mnogo bolji fudbal igra se u nastavku, u 66. minutu posle prodora Starčevića i povratne do Strahinje Adamovića, gosti imaju idealnu šansu, ali je ponovo bio uspešniji golman Surčinaca.
Kao da su se igrači ispucali u prvih dvadesetak minuta, potom se opet igra uglavnom između dva šesnaesterca. A onda pred kraj domaći propuštaju dva zicera. Prvo je u 87. minutu Mitrović sa svoje polovine dubinskom loptom uposlio Subotića koji izlazi sam pred Kneževića, lobuje ga, ali prebacuje i čitav gol. Potom u drugom minutu nadoknade i Sekulić je sam ispred golmana gostiju, međutim šutira pravo u njega, pa rezultat ostaje 0:0.
Utisak je u drugom poluvremenu malo popravljen, ali krajnji rezultat sam za sebe sve govori. Naredno kolo Jedinstvo gostuje Brodarcu na Starom sajmištu, dok Prvoj iskri u Barič stiže Studentski grad.
JEDINSTVO - PRVA ISKRA 0:0
STADION: FK Jedinstvo. GLEDALACA: 150. GL.SUDIJA: Novaković Srđan. POM.SUDIJE: Hajduk-Veljković Miloš i Sulejmanović Denis. ŽUTI KARTONI: M.Živković (Jedinstvo), Avram, Proković i Garić (P.iskra).
JEDINSTVO: Novaković, Miletić (A.Živković), Mićić, Živanović (M.Živković), Maksimović, Mitrović, Sekulić, Donevski, Alili (Subotić, , Dimitrijević, Vranešević (Ivković).
PRVA ISKRA: Knežević, L.Adamović, Milivojević, Rakić (Simić), Garić, S.Adamović (Baković), Marković, Ikanović (Starčević), Stajić (Jovanović), Proković, Dragić (Diković).
| Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod |
|
1
|
Zemun
Zemun
|
20 | 13 | 3 | 4 |
42
|
|
2
|
OFK Beograd
Beograd
|
20 | 10 | 9 | 1 |
39
|
|
3
|
BASK TEK
Beograd
|
20 | 9 | 6 | 5 |
33
|
|
4
|
Zvezdara
Beograd
|
20 | 9 | 6 | 5 |
33
|
|
5
|
Brodarac
Novi Beograd
|
20 | 9 | 5 | 6 |
32
|
|
6
|
Teleoptik
Zemun
|
20 | 8 | 5 | 7 |
29
|
|
7
|
Budućnost
Dobanovci
|
20 | 7 | 8 | 5 |
29
|
|
8
|
Jedinstvo
Surčin
|
20 | 7 | 8 | 5 |
29
|
|
9
|
Torlak
Beograd
|
20 | 9 | 2 | 9 |
29
|
|
10
|
Studentski grad
Novi Beograd
|
20 | 8 | 1 | 11 |
25
|
|
11
|
Prva iskra
Barič
|
20 | 5 | 7 | 8 |
22
|
|
12
|
BSK Borča
Borča
|
20 | 4 | 9 | 7 |
21
|
|
13
|
Ušće Novi Beograd
Novi Beograd
|
20 | 5 | 6 | 9 |
21
|
|
14
|
Sinđelić
Beograd
-4
|
20 | 5 | 9 | 6 |
20
|
|
15
|
Radnički (O)
Obrenovac
|
20 | 3 | 5 | 12 |
14
|
|
16
|
Borac
Lazarevac
|
20 | 3 | 3 | 14 |
12
|