Bogata berba plantažera iz Donje Stopanje

FK Plantaža - foto: arhiva klubaFK Plantaža - foto: arhiva kluba

FK Plantaža iz Donje Stopanje (predgrađe Leskovca), za dve godine prošla je dva ranga takmičenja, i iz Međuopštinske plasirala se u Jablaničku okružnu ligu, osvojila naslov prvaka i sada je novi član Zone "Jug". Posebno je bio dramatičan baraž u kome je Plantaža (prvak "Zapadne" grupe) savladala najbolji tim "Istoka" tek posle izvođenja jedanaesterca i izborila plasman u Zonu. Dve utakmice baraža pratilo je blizu 3.000 gledalaca, više nego što dva sela imaju stanovnika. 

Uspon fudbala u Donjem Stopanju vezan je za dolazak ambicioznih ljudi na čelu sa mladim predsednikom Aleksandar Milovanovićem. Pojačali su se sa 6-7 igrača, mahom iz višeg ranga i trenerom Bobanom Zdravkovićem, i to je bilo dovoljno za veliki skok i osvajanje naslova već posle prve sezone. Znajući da je Zona "Jug" mnogo kvalitetniji rang stigla su nova pojačanja. Iz GFK Dubočice na kaljenje poslata su tri omladinca Prokopović, Mitrović i Janković. Iz Vlasotinca su došli Stanković, Stefan i Marko Ilić. 

- Cilj je da budemo među prvih pet ekipa. Neće biti lako ako se zna da su u konkurenciji tri dojučerašnja srpskoligaša Topličanin, Morava iz Vladičinog Hana i Moravac Orion. Zadovoljni smo startom sa jednom pobedom (Trnavac) i nerešenim rezultatom protiv Nebeskih anđela. Zbog radova na našem igralištu, u pitanju je izgradnja svlačionice i postavljanje ograde, jesenji deo prvenstva igraćemo u obližnjem Gornjem Stopanju - kaže sekretar Miloš Miljković. 

Temperamentni stručnjak Boban Zdravković forsira napadačku igru, na gol više, i to se da naslutiti iz rezultata u prva dva kola. U rosteru imaju 23 igrača, i treba izdvojiti štoperski tandem kapitena Dimitrijevića, Stefanovića i bočnog napadača Cvetanova.