FK Tešnjar...u pauzi izmedju dve sezone
Pauzu koja traje između nedavno završenog prvenstva Okružne lige Kolubara i novog koje počinje krajem avgusta iskoristićemo za rezime onoga što smo videli u prethodnoj sezoni na Riversajdu i najavu onoga što će ljubitelji FK Tešnjar gledati u narednoj sezoni.
Na nedavno održanoj sednici uprave FK Tešnjar trener Boško Milovanović je podneo izveštaj o radu u prethodnoj sezoni, a uprava je izveštaj jednoglasno prihvatila proglasivši prethodnu sezonu uz sve okolnosti koje su je pratile kao uspešnu. Drugačije i ne može biti ako se ima u vidu da je reč o klubu koji nema bogate sponzore, plaćene igrače, uticaj u sportskim savezima, ali klubu velike tradicije i velikih sportskih entuzijasta koji ga vode i koji igraju u njemu.
Sve viđeno od Tešnjaraca u prošloj sezoni može se podeliti u dva dela, jesenji u kojom je Tešnjar bio apsolutni hit prvenstva i prolećni u kome je neopterećenost brigom oko opstanka dovela do opuštanja i nešto slabijih rezultata.

Malo je vremena bilo na raspolaganju upravi kluba da posle odluke o administrativnom ulasku FK Tešnjar u Okružnu ligu Kolubara selektira tim za ovaj rang takmičenja. Ipak, velikom agilnošću u ekspresnom roku dovedeno je nekoliko igrača i zatvorena finansijska konstrukcija takmičenja. Uz dobro sprovedene pripreme pod komandom šefa stručnog štaba Boška Milovanovića prvi rezultati su počeli da stižu. Ostvarena su 24 boda u prvom delu, a mnogi bodovi su osvojeni u dramaticnim mečevima posle velikih preokreta, što je samo govorilo o karakteru ekipe koji je imala. Posvećenost treninzima, timski duh i borbenost doveli su do toga da je na kraju 2014. godine Tešnjar bio, kao nekada, treći klub u gradu po rezultatu. Uz Košarkaški klub Metalac bila je to najzdravija sportska priča u gradu na Kolubari. Dobro odrađena polusezona proslavljena je na velikoj novogodišnjoj fešti u restoranu „Platani“.
Drugi deo prvenstva počeo je sa nekoliko nesrećno izgubljenih bodova u već dobijenim utakmicama, a kako ni rivali svojim rezultatima nisu ugrožavali opstanak Tešnjarca u Okrugu vremenom dolazi do opuštanja I nešto slabijih rezultata, ali uz pobede u nekim klučnim utakmicama koje su sve brige Tešnjaraca odagnale. Na kraju zadovoljavajuće 10. mesto na tabeli uz žal da je plasma u ovoj povratničkoj sezomi u Okrugu mogao biti i bolji.
Kakve su ambicije kluba u dolazećoj sezoni?
Nismo opterećeni pritiskom ambicija. Taj teret skidamo i sa trenera i sa igrača. Znamo da smo u mnogo nepovoljnijoj poziciji u odnosu na ostale klubove u smislu finansija, ali karta na koju mi već godinama igramo je veliki entuzijazam, volja, treninzi i drugarstvo i to bi trebalo da budu naši najjači aduti i u narednoj sezoni. Znamo i da će naredne sezone Okružna liga biti veoma jaka, ali smatram da i mi imamo potreban kvalitet i da niko neće doći lako do bodova protiv nas. U svakom slučaju mogu da obećam da će svi oni koji vole da gledaju utakmice Tešnjara imati da vide i naredne sezone mnogo zanimljivih duela na našem Riversajdu.
| Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod |
|
1
|
Spartak 1924
Ljig
|
30 | 24 | 6 | 0 |
78
|
|
2
|
Banjani
Banjani
|
30 | 16 | 3 | 11 |
51
|
|
3
|
Pepeljevac
Pepeljevac (Lajkovac)
|
30 | 15 | 5 | 10 |
50
|
|
4
|
OFK Jabučje
Jabučje
|
30 | 14 | 6 | 10 |
48
|
|
5
|
Sovljak
Sovljak
|
30 | 13 | 6 | 11 |
45
|
|
6
|
Trlić
Trlić
|
30 | 13 | 5 | 12 |
44
|
|
7
|
Tulari
Tulari
|
30 | 12 | 6 | 12 |
42
|
|
8
|
ZSK
Valjevo
|
30 | 12 | 6 | 12 |
42
|
|
9
|
Joševa
Joševa
|
30 | 12 | 5 | 13 |
41
|
|
10
|
Tešnjar
Valjevo
|
30 | 9 | 9 | 12 |
36
|
|
11
|
OFK Divci
Divci
|
30 | 9 | 8 | 13 |
35
|
|
12
|
Junior Novo Naselje
Valjevo
-1
|
30 | 9 | 9 | 12 |
35
|
|
13
|
Mladost
Dračić
|
30 | 7 | 12 | 11 |
33
|
|
14
|
Kačer
Belanovica
-1
|
30 | 10 | 4 | 16 |
33
|
|
15
|
Kolubara
Jabučje
|
30 | 9 | 3 | 18 |
30
|
|
16
|
Rubribreza
Rubribreza
-1
|
30 | 8 | 3 | 19 |
26
|