Srbija namučila Francusku samo u prvom setu

Odbojkaši Francuske savladali su na domaćem terenu selekciju Srbije sa 3:0 (31:29, 25:16, 25:15) u trećem meču trećeg vikenda Lige nacija.

Neizvjestan prvi set i poslije toga totalna dominacija domaćih igrača nad reprezentacijom Srbije. Set pun preokreta, set lopti na obje strane i na kraju trijumf Francuza od 31:29 za 1:0. Nakon toga dolazi do pada u igri tima Nikole Grbića, što domaćin koristi i veoma lako osvaja naredna dva seta i stiže do pobjede od 3:0.

Najefikasniji na meču bio je Bojer sa 17, Ngapet je imao poen manje, Rosar 13, dok je na drugoj strani Kovačević osvojio 11 poena. Srbija sada skor od šest pobjeda i tri poraza i naredni vikend igra u Sjedinjenim Američkim Državama protiv domaćina, Poljske i Irana.