Tim nakon preokreta zaustavio Novaka

Austrijanac Dominik Tim savladao je Novaka Đokovića u 3. kolu Mastersa u Monte Karlu sa 2:1 (6:7, 6:2, 6:3).

Tim je mnogo bolje ušao u meč i brzo je poveo sa 4:1, a zatim je na Novakov servis propustio set šansu. Ono za čim će više žaliti su dvije set prilike na svoj servis, što je Đoković kaznio, uzvratio brejkom i otišlo se u taj-brejk. Tu je srpski teniser dominirao i sa 7:2 poveo u setovima.

Ponovo je Dominik imao na startu seta brejk šansu, ovog puta se Novak odbranio, ali to nije uspio i tri gema kasnije, pošto je Austrijanac napravio brejk. Kasnije je još jednom oduzeo servis protivniku sa 6:2 izjednačio na 1:1 u setovima. U trećem setu oba tenisera su bila sigurna na svoj servis, sve do sedmog gema. Tada je Đoković kod 40:15 napravio dvije neiznuđene greške, Tim je to iskoristio i napravio brejk. Kao i u prethodnom setu, nakon jednog, napravio je i drugi brejk i tako stigao do pobjede

U narednom kolu Tim će igrati protiv boljeg iz duela Nadal - Kačanov.