Valjevska podvala u drugom poluvremenu

Serija poraza kraljevačkih košarkaša uticala je na posetu u sportskom hramu na desnoj obali Ibra. U prvom meču u 2018. godini samo par stotina Kraljevčana došlo je da odgleda meč starih rivala Sloge i valjevskog Metalca. Prvu četvrtinu je obeležila je serija grešaka i izgubljenih lopti na obe strane. Rivali su hteli da igraju brzo, ali nije bilo sigurnosti u tim akcijama. Sloga je prva smirila igru, kapiten Đorđević je pogodio trojku, nešto kasnije Simeunović još jednu i "beli" su stekli lepu prednost 18-10. Do kraja ovog dela igre domaći su zadržali pet poena prednosti 25-20, najviše zahvaljujući razigranom Mihajlu Bogdanoviću koji je već imao dvocifren poen učinak (11 poena).

U drugoj četvrtini Sloga je brzo ispunila bonus i gosti su preko Kaplanović uglavnom sa linije penala bili precizni, smanjivali su razliku, ali ni jednom nisu izjednačili ili poveli. Sloga je zadržala vođstvo do velikog odmora ostavljajući nadu da može iznenaditi favorizovanog rivala.

Kapitenska igra - prodor Djukana Djukanovića košarkaša Metalca

Serijom 11-3 gosti su počeli drugo poluvreme. Aleksandar Vasić je trojkom doneo Valjevcima prvu osetniju prednost 49-55. Sloga je pokušavala da održi korak, ali kvalitet gostiju je došao do izražaja. Đorđe Kaplanović je radio šta je hteo pod košem Sloge, Krstović i A. Vasić su držali ključ igre gostiju u svojim rukama i Metalac je pred poslednji period ušao sa lepom prednošću 60-72.

Da tu neće stati puleni Mihaila Počeka su pokazali u prva dva minuta četvrte četvrtine kada su serijom 9-0 došli do ogromne prednosti 60-81. Furiozna igra Metalca u poslednjih deset minuta garnirana je poenima iz svih pozicija. Sloga kao da nije postojala na terenu,a gosti su postigli preko 100 poena za više nego zasluženu pobedu.

SLOGA – METALAC 76-107 (25-20, 21-24, 14-28, 16-35)

Nova sportska dvorana Gledalaca: 500 Sudije: Vojinović (Novi Sad), Sedlar (Novi Sad), Kovačević (Užice)

SLOGA: Marković 7 (7sk), Bogdanović 20, Milošević 4, Vujović, Simeunović 16 (8sk), Malešević, Glišović 4, Ranitović 7, Ilić 4, Đorđević 12 (15as), Erak., Stefanović 3

METALAC: Stamenić 5, Turbić, Đukanović 22 (9sk), Đekić, Krstović 20, A. Vasić 16 (11 as), Marojević, Čolović 2, Mikulić 11 (8sk), Kaplanović 28, D. Vasić 2, Vraneš

Vojvodina 70 : 75 Dunav
Beovuk 72 90 : 79 Mladost Admiral
Tamiš 96 : 68 Vršac
Sloga 82 : 92 KKK Radnički
Zlatibor 83 : 76 Dynamic
OKK Beograd 77 : 111 Metalac