I Jedinstvo uzelo meru Ribnici

Za odbojkaše Ribnice utakmica sa Jedinstvom iz Stare Pazove označena je kao ključna u borbi za opstanak. Kraljevački superligaš je pred duel sa Novim Pazarom registrovao Vladimira Bojića, a pred duel sa Pazovčanima, kraj Ibra je stigao i dve godine mlađi brat Slobodan Bojić. Tako su angažovani crnogorski internacionalci i reprezentativci na primačkoj dijagonali kao poslednji pokušaj da se ostvari serija pobeda koja bi Ribnicu zadržala u eliti.

Odlično su počeli pulni Boška Mačužića, dobar prijem i blok, siguran prvi napad doneli su vođstvo 10-5 što je bio signal za prvi predah sa klupe gostiju. Ribnica je nastavila seriju do tehničkog tajm auta 12-5, a posle toga i do 16-5, kada su gosti uspeli da prekinu taj niz. Ipak, Ribnica je znalački i rutinski set privela kraju 25-15.

Blok najiskusnijih "musketara" - Bićanin i Medurić

Gosti su shvatili da kraj Ibra neće biti lakih bodova, početkom drugog seta su krenuli otresitije i stigli do vođstva 7-10 što je nateralo stratega domaćih da posegne za prvim predahom. Jedinstvo je zadržalo tri poena prednosti i na prvom tehničkom tajm autu, ali su na servise Milutinova povećali prednost na 9-14. Probudili su se "musketari", usledila je serija poena na sevise starijeg Bojića, Vladimira i na semaforu je stajalo 14-15. Izdržali su Sremci taj nalet i do kraja seta uspeli da kontrolišu rezultat za izjednačenje 19-25.

Vladimir Bojić u napadu

Ribnica ni na početku trećeg seta nije uspevala da pronađe igru sa početka utakmice, Jedinstvo je od starta ovog dela preuzelo vođstvo i bilo je jasno da će se voditi velika bitka za svaki poen. Na tehničkom tajm autu Pazovčani su ponovo imali tri poena prednosti 9-12, posle bloka Micića nad V. Bojićem. Uspela je Ribnica da se u finišu seta približi, a posle aut lopte Milića i da izjednači 23-23, ali je Jedinstvo zahvaljujući većem iskustvu iskoristilo drugu set loptu za vođstvo u meču 24-26.

Kada je korektor domaćih Paunović otpucao loptu u aut i omogućio gostima da povedu 1-4 na početku četvrtog seta, navijači bi rekli- poraz u najavi Ribnice. Serija Pazovčana se nastavila do 1-7 kada je Boško Mačužić iskoristio i drugi tajm aut!!!! Do tehničkog tajm auta na kontu Ribnice samo tri poena, jasna poruka da od pobede nema ništa, a sa ovim porazom Prva liga je mnogo bliža "musketarima" od željenog opstanka. Revija grešaka domaćih, očajan prijem, bez napada, u svim elementima kao početnici su delovali Kraljevčani i gosti su grabili ka vrednoj pobedi. Kako je Ribnica počela tako su gosti završili ovaj meč 15-25 i konačnih 1-3.

Detalj sa večerašnje utakmice: Bojić u napadu

RIBNICA - JEDINSTVO (SP) 1 - 3 (25-15, 19-25, 24-26, 15-25)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 300 Sudije: V. Simonović (Kragujevac) i B. Jovančić (Beograd)

RIBNICA: Stefanović 6 (3 bl, 4 sg), Medurić 6, S. Bojić 15 (1 bl, 1 as, 7 gr), Paunović 15 (3 bl, 1 as, 5 sg), V. Bojić 13 (2 as, 4 sg, 5 gr), Bićanin 1, Močić (libero), Trivunić, Vukmirović, Petrašinović, Milovanović, Skakić Trener: B. Mačužić

JEDINSTVO: Milić 9 (2 bl, 2 as), Pešut 6 (1 bl, 1 as), Radišić 4, Milutinov 8 (9 gr), Škrbić, Micić 22 (4 bl, 2 as, 4 sg, 4 gr), Majstorović (libero), Mladenović, Radivojević, Paravinja, Roljić 9 (2 bl, 3 as) Trener: Ž. Vukelić