Palančani po sistemu "toplo hladno"

Osmi prvenstveni poraz doživela je trenutno najefikasnija ekipa Superlige, Tarket iz Bačke Palanke proteklog vikenda na gostovanju u Novom Sadu. Poraz od Vojvodine mladom i talentovanom timu predvođen Aleksandrom Savićem trenerom debitantom u Supeligaškoj konkurenciji, bio je šesti ove sezone sa minimalnim rezultatom (golom razlike), što predstavlja poseban kuriozitet kada su u pitanju bačkopalančani. Komšije iz Novog Sada ostvarile su zaslužen trijumf i u taboru bačkopalnčana im čestitaju na uspehu.

-Sam početak utakmice i devet promašaja za veoma kratko vreme, praktično za 12 minuta, a posle toga lošija odbrana su nagovestili su negativan rezultat i koštali nas bodova. Novosađani su zasluženo pobedili i ja im čestitam - konstatovao je trener crveno narandžastih.

Voša je slavila na SPENS-u posle dužeg vremena kada je u pitanju tim iz Bačke Palanke. Palančanima se nije posrećilo ni na trećem gostovanju u nastavku sezone. U šest odigranih kola tri pobede kod kuće i isto toliko poraza na strani. - Prvo poluvreme smo dobili jednim golom razlike. U nastavku utakmice rukometaši Vojvodine su bili raspoloženiji i više su želeli pobedu. Ključni trenutak meča desio se osam minuta pre kraja kada promašajima u čistim situacijama nismo uspeli da uhvatimo priključak. Sve što smo uspeli na kraju to je da dođemo do minus jedan. Strahovao sam od bekova iz Vojvodine i to se pokazalo kao opravdanim. Oni su postigli i najviše golova. Devet kola ostalo je do završetka lige. Pratkično druga trećina prvenstva u kome tim iz grada na levoj obali Dunava čak pet mečeva igra u Tikvari. Seriju otvara već za vikend odlična ekipa PKB-a koja je drugoplasirana na tabeli. Mlekadžije su zadužile Tarket nanevši im poraz u prvom delu sezone, drugi najveći (38:34) u dosadašnjnoj borbi za bodove.

-Ostaje nam samo da se konsolidujemo u narednih nedelju dana i da spremno dočekamo odličnu ekipu PKB-a. Sve ćemo učiniti da zabeležimo dobar rezultat i uđemo u pozitivnu seriju jer od naredna četiri kola čak tri meča igramo kao domaćini i jednom gostujemo poslednjeplasirarnom Vrbasu - optimista je trener bačkopalanačkog tima.