Druga liga "Zapad": Partizan - Lučani 3:0

U okviru 7. kola, druge odbojkaške lige „Zapad“, Lučanci su gostovali ekipi Partizana iz Lipljana. Susret je odigran u sportskoj hali u Zubinom Potoku, gde Lipljanci igraju kao domaćini. Uspešniji su bili odbojkaši sa Kosmeta, savladavši goste sa 3-0. Treba napomenuti da je gost nastupio u prinudnom sastavu sa svega 7 igrača na raspolaganju (Nešovanović, Bukvić, Tomašević, Milosavljević, Nedeljković, Pantelić i Ilić), od kojih dvojica nisu igrala na svojim prirodnim pozicijama u ekipi. No, to nikako ne umanjuje zasluženu pobedu domaćih, koji su se predstavili kao kompaktna i borbena ekipa. Sam duel u potpunosti je pripao crno-belima. Jedina neizvesnost, donekle je bila prisutna u trećem setu. Prvi period Lipljanci su otvorili vrlo dobro i odmah napravili suficit (6-3, 9-6). Do 13. poena razlika je bila osetnija (13-8), da bi do kraja dostigla 9 poena (25-16). Sledeći set, protekao je, gotovo u istom ritmu. Nadahnutiji i opasniji, bili su domaći i do 10. poena, praktično stvorili nedostižnu razliku (10-4). Nisu Lučanci uspevali da se približe i ubrzo su imali dva seta zaostatka. Rezultat seta 25-18. Najviše borbe, viđeno je u trećem delu meča. Rezultatska klackalica, trajala je do 15. poena. Do izjednačenja je dolazilo u nekoliko navrata (9-9, 12-12, 15-15), da bi Partizan sa dva dobra napada, došao do 17-15. Od tog momenta, gosti su pali i razlika je uvećana na nedostižnih 23-19. Finiš donosi po dva poena na obe strane, za konačnih 25-21 i 3-0 u setovima. Posebno treba istaći, gostoprimstvo koje su ljudi iz Lipljana i Zubinog Potoka ukazali današnjem sportskom rivalu iz Lučana. Ljudi iz ovih krajeva naglasili su, da im veliko zadovoljstvo predstavlja svaki sportski događaj i da takve stvari skreću pažnju sa mnogobrojnih problema, koje ima stanovništvo Kosmeta u svakodnevnom životu. Ovakvi susreti, prilika su da se sportska saradnja podigne na viši nivo, pa je bilo reči i o nekim budućim akcijama, za koje postoji dobra volja sportskih radnika Lučana, Lipljana i Zubinog Potoka. Čelnici odbojkaškog kluba iz Donjeg Dragačeva se i ovim putem, još jednom, srdačno zahvaljuju svojim prijateljima uz želje, da buduća vremena donesu lepše dane, kako na sportskom, tako i na životnom planu.

Metalac Takovo 0 : 3 Partizan
Užice 3 : 1 Brezovica
Lučani 2 : 3 Antena
FAP Livnica 0 : 3 Bukovica Putevi
Ribnica 2 3 : 1 Priboj