Borčani preko Dobanovaca u polufinalu Kupa FSB

Kup na teritoriji FSB je ušao u završnu fazu, danas su se u četvrtfinalnoj utakmici na stadionu u Dobanovcima sastali Budućnost i BSK iz Borče. Pre samo tri dana na ovom istom mestu u prvenstvenoj utakmici ovi srpskoligaši su odigrali nerešeno, rezultat je glasio 1:1.

U današnji susret ekipe su ušle sa dosta istumbanim sastavima, treneri su se odlučili da šansu pruže velikom broju rezervista. Domaći od starta imaju terensku inicijativu, a Križan je prvi pripretio u 12. minutu. Njegov šut sa ivice kaznenog prostora Guteša je uz atraktivnu paradu odbranio, kao i dva minuta kasnije Stoisavljeviću sa malo manje distance. Još jednom se Guteša istakao atraktivnom odbranom kada je u 20. minutu zaustavio Križanu šut glavom iz neposredne blizine.

Najveću priliku domaći propuštaju u 30. minutu, na centaršut Stakića, Radović sa svega 5-6 metara glavom loptu šalje pored stative. Dobanovčani nastavljaju da dominiraju, a još jednu lepu priliku propustio je Dimić u 37. minutu šutirajući neprecizno sa 13-14 metara, mreže su mirovale u prvom poluvremenu.

Ista priča i posle odmora, nakon samo dva minuta Budućnost ne realizuje još jednu priliku. Stakić šutira sa 10 metara, ispred gol linije je Bojan Mitrović, umesto golmana brani svoj gol i loptu izbacuje daleko u polje. Gosti prvi put ozbiljnije prete u 60. minutu, bomba Bogdanovića sa oko 30 metara završava desetinu centimetara iznad prečke.

Dobanovčani nastavljaju da ćerdaju šanse, posle kornera u 63. minutu Dejanović sa svega par metara šutira pravo u Gutešu pa ovaj lako brani. Guteša je danas bravurozan i u 67. minutu zaustavlja šut Đorđevića iz blizine posle njegovog solo prodora.

Nakin dosta propuštenih prilika nervoza se uvukla u redove domaćih, sve više greše pa gosti dolaze do daha. U 83. minutu na dubinski pas Rančića, Stanković izlazi jedan na jedan sa golmanom domaćih Đuranom koji izlazi kao pobednik, idealna prilika za Borčane da odnesu pobedu u regularnom delu otišla je u vetar.

Utakmica je završena bez golova pa se pristupilo izvođenju penala za dobijanje pobednika. Bolji izvođači su bili gosti i rezultatom 5:4 se plasirali u polufinale Kupa, a nastavak takmičenja sledi na proleće. Uz njih u nastavak takmičenja su se plasirali BASK TEK, Zemun i PKB iz Padinske Skele.

BUDUĆNOST - BSK 0:0 (0:0) - 4:5

STADION: FK Budućnost. GLEDALACA: 50. GL.SUDIJA: Aćimović Denis. POM.SUDIJE: Božić Dejan i Stojanović Marko. ŽUTI KARTON: Čapelja (Budućnost). STRELCI IZ PENALA: Zorica, Kukolj, Đorđević i Lučić (Budućnost), F.Gajić, Bogdanović, Đelmaš, Nurović i Rančić (BSK).

BUDUĆNOST: Đuran, Radović (Lučić), Križan, Stakić, Đorđević, Dimić (Kukolj), Radonjić, Stoisavljević (Delibašić), Denković (Dejanović), Čapelja, Birovljev (Zorica).

BSK: Guteša, Bratić (Nakijevski), Nurović, B.Mitrović, F.Gajić, Radulović (Đelmaš), Milanović (Rančić), N.Gajić, Radić (Bogdanović), Petrović (A.Mitrović), Stanković.

Budućnost 6 : 0 Prva iskra
Ušće Novi Beograd 0 : 1 Brodarac
Teleoptik 3 : 0 Torlak
Zvezdara 2 : 5 Radnički (O)
Borac 0 : 1 Zemun
Sinđelić 1 : 1 Jedinstvo