Još jedan remi OFK Beograda, ovaj put bod uzeo Torlak

Vodeći Torlak je na Karaburmu stigao nabildovan samopuzdanjem, jer je na poslednjih 7 utakmica zabeležio 6 pobeda uz 1 nerešen ishod. Ofkovci igraju promenljivo, ali ne gube, imaju po 3 pobede i nerešena rezultata na 6 zadnjih susreta.

Romantičari su krenuli nervozno, kao da ih je preveliko htenje sputalo u nameri da prikažu svoje umeće. Nepovezana igra je pogodovala gostujućoj ekipi koja visokim blokom lako zaustavlja sve napade Ofkovaca. Na isteku 12. minuta domaći su prvi put pripretli, Bajić je sa desetak metara ciljao ugao, a Šefik odbranio izbivši loptu u korner. Posle udarca iz ugla Čermelj je pogodio prečku, a odbijenu loptu sa par metara Bajić smestio u gol za 1:0.

Domaći su se potom razigrali, a Radić u 18. minutu propušta kolosalnu šansu da uveća prednost, neometan sa 12 metara šutira pored stative. Radić je i u 35. minutu mogao da se proslavi, međutim loše je primio loptu na 7-8 metara ispred gola gostiju, pa je Šefik pravovremenom intervencijom otklonio opasnost. Gosti iz Kumodraža nisu opravdali lidersku poziciju, jer osim šuta Šarića sa 18 metara tik iznad prečke u 45. minutu, ništa nisu prikazali. Važnost meča kao da im je sputala noge.

Samo 35 sekundi igre u nastavku je trebalo gostima da izjednače, Janković je uposlio Šarića, a ovaj rutinski sa par metara sproveo loptu u gol. Brzo su se domaći povratili iz šoka i krenuli svim snagama u juriš ne bi li povratili prednost. Stopostotnu priliku u 55. minutu nije iskoristio strelac jedinog gola za domaće Bajić, nakon što ga je idealno uposlio Jovanović. Sa 12-13 metara, kada je mogao birati ugao u koji će loptu poslati, izabrao je tribine iza gola.

Preostalih pola sata do kraja sabrali su se i gosti, odlučnije i oni kreću u napade, utakmica je sve zanimljivija, jer se akcije smenjuju na obe strane. U 79. minutu Krstić je izveo skraćeni korner, a Keča sa 5 metara pogodio prečku gola Torlaka, puno sreće za već savladanog Šefika. Bajić je danas mogao da se proslavi, ali njegov slobodnjak sa 25 metara u 87. minutu bravuroznom paradom brani devetnaestogodišnji Šefik i izrasta u junaka meča.

Poslednju priliku na utakmici ne koristi Čermelj u 2. minutu nadoknade posle lepog centaršuta Radića, tako da su se domaći morali zadovoljiti samo bodom protiv lidera. Narednog vikenda OFK Beograd gostuje poslednjeplasiranom Radničkom u Obrenovcu, dok Torlak dočekuje BASK TEK.

OFK BEOGRAD - TORLAK 1:1 (1:0)

STADION: OFK Beograd. GLEDALACA: 300. GL.SUDIJA: Vićentijević Dušan. POM.SUDIJE: Božović Goran i Majstorović Marko. STRELCI: Bajić 13.min (OFK Beograd), Šarić 46.min (Torlak). ŽUTI KARTONI: Čermelj (OFK Beograd), Grubišić i Pajković (Torlak).

OFK BEOGRAD: Radotić, Janković, Jovanović (Marković), Čermelj, Gojković, Koca (Mojsilović), Stojančić (Keča), Krstić, Bajić, Radić, Plavšić.

TORLAK: Šefik, Grubišić (Malić), Rakonjac (Jovančić), Mitrović, Pražić, Čvorić, Janković, Tošković (Đurović), Šarić (Jeremić), Vuković, Pajković.

Budućnost 2 : 0 Jedinstvo
Studentski grad 1 : 2 Zemun
BSK Borča 2 : 2 Radnički (O)
OFK Beograd 1 : 1 Torlak
BASK TEK 3 : 1 Brodarac
Sinđelić 1 : 1 Prva iskra