Sloga nadigrala Kuvajćane

Dobra košarka kraj Ibra - detalj sa utakmice Sloga-Kuvajt

Sloga je za protivnika u poslednjoj proveri pred start nove sezone imala reprezentaciju Kuvajta. Gosti su ostavili jako dobar utisak, pogotovo u prvom poluvremenu, što ne treba da čudi jer gro selekcije čine nautaralizovani Amerikanci. Tokom prvih 20 minuta igre Kuvajt je konstantno bio u vođstvu od 5 do 7 poena, dok je Sloga nalazila načina da stigne tu prednost, ali ne i prestigne.

Puleni Marka Dimitrijevića zaigrali su odlično u nastavku, jaka odbrana i brzi poeni iz tranzicije doneli su seriju 10-2 i prvo vođstvo Kraljevčana. Sve posle toga je bilo mnogo lakše, iako su Kuvajćani nekoliko puta pokušavali da se rezultatski vrate u meč. Nije to im pošlo za rukom, a Simeunović, Stamenić, Čekić, Andervud i Paunović su doneli razliku kojom je upisana osma pobeda u deset kontrolnih utakmica u ovom pripremnom periodu. U ovoj utakmici nije igrao kapiten „belih“ Stefan Matović zbog povrede leđa, ali iz stručnog štaba Sloge uveravaju da će Matović biti spreman za start sezone i duel sa ekipom Čačak '94.

Kraljevački košarkaši spremni za novu sezonu

SLOGA – REPREZENTACIJA KUVAJTA 93 – 81 (21-21, 22-24, 24-16, 26-20)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 100 Sudije: L. Filipović (Kraljevo), Đ. Milosavljević (Kragujevac)

SLOGA: Kalil 5, Paunović 13, Petrović, Savić, Nikolić 11, Andervud 10, Jordović 2, Todosojević, Čekić 15, Simeunović 20, Stamenić 10, Đurović 7

KUVAJT: Jusif, Aleks 14, Rašid, Hamad 2, Turki, Fahed 13, Sani 9, Omrom 2, Maks 7, Kodi 14, Ali 2, Markus 18, Sahou

OKK Beograd 86 : 89 Spartak Office Shoes
Mladost MaxBet 97 : 86 Dunav
Vršac 72 : 78 Dynamic BalkanBet
OKK Novi Pazar 78 : 83 Sloboda
Zlatibor Gold gondola 86 : 80 Vojvodina
Sloga 95 : 85 Tamiš