Futsaleri Zvezde još bez pobede

Dva bivša šampiona države sticajem raznoraznih okolnosti ove sezone vode bitku u drugom rangu takmičenja. Razlika među njima je u tome što Ekonomac drži čelo, dok je Zvezda na dnu tabele.

Gost se bolje adaptirao u početku, poveli su preko mlađeg Marinkovića, Lazara, već u 4. minutu. Na 2:0 povisio je Tanasković u 8. minutu posle solo akcije, sav prethodni trud domaćih igrača da izjednače pao je u vodu.

Sledećih 10 minuta prilike za pogodak kod Zvezde su propustili Odžić u dva navrata i Inajetović, a za goste Vasić, Rajić i Stojčevski. Ovaj potonji je pak bio strelac u 18. minutu nakon lepog dodavanja iz kornera, a samo 20 sekundi kasnije postigao je i svoj drugi, a četvrti gol za Ekonomac iz slobodnog udarca sa 8 metara udaljenosti.

Sa minusom od 4 gola Zvezda je ušla u drugi period igre, spremna da se maksimalno bori. Htenja im nije nedostajalo, ali sreće da realizuju šanse, da. Idealne prilike ne koriste redom, Jovanović pa Inajetović, da bi im se posrećilo u 22. minutu nakon solo prodora Jovanovića.

Nastavljaju domaći sa furioznim atacima, a odbranama se u tim momentima ističe golman gostiju Milanović i čuva svoj tim na sigurnom rezultatskom suficitu. Tako je bilo do 32. minuta kada na idealan pas Odžića, Kečan sa metra loptu glavom šalje u praznu mrežu za 2:4.

Iz jednog kontranapada u 35. minutu gosti umalo nisu došli do petog gola, Vasić je sa 5 metara pogodio samo stativu. U 37. minutu gosti dobijaju penal sa 10 metara zbog nagomilanih prekršaja, koji koristi Lazar Marinković i osigurava pobedu. Tačku na utakmicu i zasluženu pobedu gostiju, stavlja Vasić u poslednjim trenucima, posle lepe akcije sa Lazarom Marinkovićem.

Zvezda u sredu od 21 sat igra na ovom istom mestu zaostalu utakmicu 3. kola protiv Novog Sada.

CRVENA ZVEZDA - EKONOMAC 2:6 (0:4)

SALA: Ranko Žeravica. GLEDALACA: 100. SUDIJE: Jović Bratislav i Grujić Miloš. STRELCI: Jovanović 22. i Kečan 32.min (C.Zvezda), L.Marinković 4. i 37. (10m), Tanasković 8, Stojčevski 12. (dva gola) i Vasić 40.min (Ekonomac). ŽUTI KARTONI: Odžić i Inajetović (C.Zvezda), Vasić i Brdar (Ekonomac).

CRVENA ZVEZDA: Jevtić, S.Đukić, Odžić, Jovanović, Kečan - rezerve: Radisavljević, Arsenić, Grujić, Inajetović, Todorović, Lončar, N.Đukić, Tejić.

EKONOMAC: Milanović, Nedeljković, Vasić, L.Marinković, Stojčevski - rezerve: Milenković, Đurović, Rakić, Tanasković, Brdar, Rajić, Stojanović, I.Marinković.

Smederevo 5 : 3 Leskovac
Gvozdeni puk 8 : 4 Student
Palež 2 : 2 Novi Sad
SAS 3 : 1 Jastrebac