Posle 185 dana srušena "tvrđava kraj Tise"

Plavokosi Vukašin Jovković postigao je oba gola za Vrščane foto: V. Jankov

"Tvrđava kraj Tise" odolevala je 185 dana u ovoj godini, ali posle serije od deset prvenstvenih utakmica pala je. To se i naslućivalo kada se videlo da će se Bečejci suprostaviti Vrščanima bez dvojice napadača, Savanovića (povređen) i Dražića (dan pre utakmice imao saobraćajnu nesreću). Tome valja dodati da zbog povrede već drugu utakmicu izostaje Tomić, što znači da je posao Vrščanima bio znatno olakšan. Kao da su to osetili ljubitelji fudbala, pa ih se okopilo tek nešto oko 150, koji nisu imali priliku da uživaju u igri po prijatnom vremenu.

Igralo se rastrzano. Borbenost nije izostala, ali jeste fudbalski šarm. U „igri bez igre“, bolje su se snašli gosti i na kraju pobedili sa 2:1, što je Bečejce spustilo na „kotu 2“, a Vrščane podiglo na treću poziciju. Kako je utakmica počela, gosti su sa dva preoštra starta, prvo nad Mastilom, a onda i Stojanovićem, koji je jedva izdržao do poluvremena, naglasili da su došli da „ginu“, ali nisu sankcionisani zbog prekršaja. Do odlaska na odmor vredni pomena su samo golovi. U 24. minutu Radisavljević je dubinsku loptu kod druge stative vratio pred gol, a Vukašin Jovković je prihvatio neometan i glavim savladao nemoćnog Milovanova. Igrao se 37. minut, kada je Milin sa desnog boka uputio centaršut, a Nenad Vinović bio najprisebniji i sa desetak metara smestio loptu u mrežu za 1:1.

Nastavak je doneo nešto dinamičniju igru. Prvo je u 53. minutu Tutnjević izneo loptu iz svoje polovine i dijagonalno ubacio, Preradov je šutirao sa ivice kaznenog prostora, a golman Marović uspešno intervenisao. Samo dva minuta kasnije, Ilić je prošao po desnoj strani i opalio po lopti, koja je pogodila suprotnu stativu. U 70. minutu u kaznenom prostor Bečejaca oboren je Radisavljević i sudija Filip Todić iz Vrdnika je bez dvoumljenja pokazao na belu tačku. Izvođač najstrože kazne Kačarević šutirao je u levi ugao, a Milovanov je efektno odbranio. Desetak minuta kasnije Milin je šutirao ka golu, Blagojevića je u kaznenom prostoru lopta pogodila u ruku, ali ovoga puta se sudija nije oglasio. I nije to jedina sudijska greška. U 84. minutu lopta nije napustila igralište, ali je dosuđen udarac iz ugla, posle kojeg je Kačarević vratio loptu pred gol, gde se našao Jovković i na identičan način kao i kod prvog gola glavom zatresao mrežu za konačnih 1:2.

OFK Bečej 1918 – OFK Vršac 1:2 (1:1)

Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Gledalaca: 150. Sudija: Filip Todić (Vrdnik) 6. Strelci Vinović u 37 za OFK Bečej 1918, a Jovković u 23. i 84. minutu za OFK Vršac. Žuti kartoni: Stojanović i Mastilo (OFK Bečej 1918), a Jovković (OFK Vršac). OFK Bečej 1918: Milovanov 7,5, Milin 6,5, Vorgučin 6, Jelenković 6, Brkić 6, Tutnjević 6,5, Mastilo 6,5, Vinović 7, Krajinović 6 (od 74. Terzin -), Stojanović 6 (od 46. Preradov 6,5), Tomčić 6. OFK Vršac: Marković 6, Kačarević 6, Beljin 6, Nikolić 6, Ilić 6,5, Grek 6,5 (od83. Vranić -), Blagojević 6,5 Vujić 6,5, Radisavljević 6,5, Jovković 8 (od 87. Glavinić -), Dragičević 6 (od 58. Osmanagić 6). Igrač utakmice: Vukašin Jovković (OFK Vršac).

OFK Bečej 1918 1 : 2 OFK Vršac
Radnički (Zr) 0 : 1 Feniks 1995
Tisa 1 : 3 Tekstilac
Dinamo 1945 1 : 2 Radnički 1912
OFK Stari Grad 0 : 1 1. Maj Ruma
Borac (Š) 1 : 0 Omladinac
Jedinstvo (SP) 5 : 2 Hajduk 1912
Borac (S) 4 : 1 OFK Kikinda