Slogin pad u 95. minutu

Fudbaleri i stručni štab kraljevačke Sloge pred polazak na utakmicu u Užice

Sloga je konačno postigla prvi gol u sezoni, ali je doživela i treći vezani poraz. „Beli“ su u Užicu izgubili od Slobode rezultatom 2-1, a junak prve domaće pobede „era“ bio je Gajić koji je dva puta pogađao mrežu Kostića. Pobedonosni gol Sloboda je postigla u „debeloj“ nadoknadi regularnog dela meča, u 95. minutu. Prvi Slogin prvenstveni pogodak delo je mladog Iva Šekularca u 35. minutu posle gužve u šesnaestercu popularnih „era“.

Teško je naći reči posle ovako izgubljene utakmice – prvi je komentar Miljana Đurovića, mladog šefa struke kraljevačke Sloge. – Nismo po prikazanoj igri zaslužili da izgubimo, veći deo meča smo bili u najmanju ruku ravnopravan rival, imali svoje prilike, ali bez gol igrača to prosto ne ide. Naši rivali znaju svaki naš kiks da kazne. To su pokazale i prethodne utakmice, ne samo meč na stadionu „Radomir Antić“. Trenutak nepažnje u 7. minutu i naša greška na protivničkoj polovini koštala nas je gola. O situaciji u 95. minutu šta reći!? Igrač ostane sam na drugoj stativi iako se igra posednji sekund meča. Neshvatljivo!

Objektivni navijači u Užicu uputili su niz komplimenata za Slogino izdanje u subotu uveče?

Šta to vredi, bodova nema, pa nema. Mi svaki put bivamo pohvaljeni za igru, način kako se predstavimo na jednom meču, ali gubimo utakmice. Bio bih srećniji da igramo slabo, a da pobeđujemo i popravimo svoj položaj na tabeli.

Bolan poraz u Užicu - povratnik u redove Sloge Nemanja Kruševac u duelu sa fudbalerom Slobode

Zanimljivo da je Sloga uprkos porazu prepustila poslednje mesto na tabeli Trepči koja još nije postigla gol ove sezone. Statistika govori da je Sloga poslednji put pobedila 5. maja kada je u Kraljevu porazila Dinamo iz Vranja. Zanimljivo da je prošlo 11 meseci od kada je donet poslednji bod sa gostovanja, bilo je to u novembru prošle godine u Leskovcu.

Poznati su mi svi ti statistički parametri. Naravno da sam razočaran, kao i svi u klubu,a sigurno da je igračima najteže. Moram reći da sve ovo vreme koliko nemamo pobede i koliko postimo, razlog leži u nedostatku gol igrača. Nismo to uspeli da rešimo u dva prelazna roka i obilo nam se o glavu. Sada očekujem da konačno zaigra povratnik u naše redove Dragoljub Anđelković i da počnemo da pobeđujemo. Sa njim će naša igra biti drugačija i verujem plodonosnija

U narednom kolu u Kraljevu gostuje Budućnost iz Arilja. Prošle sezone Ariljci su bili najprijatnije iznenađenje u ovoj ligi, početak ove sezone je nešto slabiji. Još „malinari“ ne znaju za pobedu, ali imaju dva remija pred svojim navijačima.

Mi nemamo više izbora. Situacija je takva da prosto moramo da pobedimo i očekujem takvu reakciju čitavog tima. Nadam se da ćemo konačno odigrati na rezultat i da će nas navijači podržati. Podsećam, ovo je kompletno domaći satav, svi igrači su iz Kraljeva,a to se poodavno nije dogodilo na Gradskom stadionu. Sada nam je podrška potrebna sa svih strana, a siguran sam da igrači neće podbaciti. Budućnost sam video u dva meča, znam koliko su kvalitetni i koliko će nam biti teško, ali mi izbora nemamo – zaključuje Miljan Đurović, najmlađi šef struke u istoriji kraljevačke Sloge.

Zbog nastupa naše državne reprezentacije u kvalifikacijama za SP u Kataru, sve utakmice ovog 4. kola Srpske lige „Zapad“ odigraće se u nedelju od 16:30 časova.

Sloga (P) 3 : 0 Rađevac
Budućnost (A) 0 : 2 Jedinstvo
GFK Sloboda 3 : 0 RSK
Takovo 1 : 3 Mačva 1929
Sušica 2 : 1 Smederevo 1924
Sloga (BB) 3 : 0 Sloga (K)
Trepča 0 : 2 Real
Borac 1926 1 : 0 Mladi radnik 1926