Sloga navijače zove u pomoć

Protiv Takova za prvi prvenstveni trijumf - bek Sloge Đorđe Andrić u akciji Foto: G. Šljivić

Sloga je negativan niz iz prvoligaške konkurencije nastavila i u Srpskoj ligi grupa „Zapad“. Na otvaranju sezone „beli“ su u Kragujevcu poraženi od ekipe Sušice rezultatom 1-0,a to je bio rezultat već na poluvremenu pomenutog meča. Igrački mozaik „belih“ još nije „namešten“. Osim Gojkovića i Žerađanina, kasnije Andrića, ostatak tima je bez iskustva za jednu vrlo tešku i jaku ligu kakakv je srpskoligaški „Zapad“. Slogi nedostaje golgeter, u Kragujevcu je bilo prilika, pogođena je i stativa, ali nije mreža protivnika, a to se broji. Nemaju „beli“ ni pravog veznog igrača oko koga bi se gradila igra. Mladost ekipe iz Industrijske ulice u ovom trenutku je hendikep za kraljevačkog srpskoligaša.

Domaćin je bio bolji za taj jedan gol, mi smo odigrali slabo, pogotovo prvo poluvreme. Sušica je imala još prilika, Kostić je odlično branio, ali šanse smo imali i mi. Nažalost, nismo bili precizni, ali igra prikazana na stadionu Sušice nije ono što očekujem od ovog tima. Znam da ovako podmlađena Sloga može bolje i više, radićemo da u nastavku prvenstva izdanja budu kvalitetnija i da se osvajaju bodovi – kaže Miljan Đurović, trener kraljevačke Sloge.

Sloga je u Kragujevcu nastupila kompletna. To je igrački kadar koji poseduje, ali prelazni rok još traje.

I ranije sam naglašavao da nam treba gol igrač i jedan vezni igrač. Nisam siguran koliko možemo da računamo u oovm trenutku da angažujemo neko novo lice, situacija je takva da se moramo uzdati u ovo što imamo. Neće biti lako, ali siguran sam da neće biti lako ni našim rivalima sa nama.

Početak sezone je pokazao da u ovoj ligi svako svakoga može da pobedi?

Sloboda je izgubila u Užicu, Sloga iz Požege u Čačku, Jedinstvo iz Uba u Krupnju, Trepča poražena kod kuće... Evidentno je da će biti izjednačeno i da domaći teren nema toliko veliki značaj. Iskreno, očekivao sam ovakvu ligu tokom pripremnog perioda.

Sloga na premijeri pred svojim navijačima dočekuje Takovo. Stari srpskoligaš iz Gornjeg Milanovca je startovao porazom od Smedereva na svom terenu.

Duel ranjenih lavova. Takovo je ozbiljan tim, naš poslednji susret na Gradskom stadionu završen je njihovom pobedom i učiniće sve da iskupljenje posle poraza od Smedereva potraže na našoj travi. Mi sada osećamo pritisak, težnja je da se upiše prva pobeda i učinićemo sve što je do nas da osvojimo tri boda. Pozivamo i navijače da nam pomognu, dugo smo bili bez podrške zbog korona virusa, sada je pravi trenutak da se navijači vrate na tribine Grdaskog stadiona. Izuzetno podmlađen sastav našeg tima traži vetar u leđa da bi smo pobedili vrlo neugodnu ekipu Takova – zaključuje Miljan Đurović, trener kraljevačke Sloge.

Pomenuti duel sa Takovom pre godinu i po dana u Kraljevu je bio i pretposlednji sa publikom na Gradskom stadionu. Mnogo je vremena prošlo i sada je prilika da Kraljevčani u većem broju dođu na stadion i pruže podršku mladoj Sloginoj gardi.

Sloga (P) 3 : 0 Rađevac
Budućnost (A) 0 : 2 Jedinstvo
GFK Sloboda 3 : 0 RSK
Takovo 1 : 3 Mačva 1929
Sušica 2 : 1 Smederevo 1924
Sloga (BB) 3 : 0 Sloga (K)
Trepča 0 : 2 Real
Borac 1926 1 : 0 Mladi radnik 1926