Poraz Zmajeva u Humskoj

Fudbaleri Voždovca poraženi su od trenutno najefikasnije ekipe u domaćem prvenstvu, rezultatom 4:0 (2:0). Partizan je opravdao ulogu favorita i sigurnom pobedom upisao prve bodove na svom terenu.

Posle ni malo prijatnog poraza, šef stručnog štaba, gospodin Predrag Rogan bio je jasan u analizi igre svog tima.

“Svesni smo da Partizan igra čvrsto i agresivno. Nismo uspeli da odgovorimo na njihov intenzitet igre. Čestitam kolegi Stanojeviću na pobedi i želim im mnogo sreće u Evropi.”

Na samom početku pokušao je dobrim pritiskom da zapreti Nikola Vujnović što je navelo iskusnog Bojana Ostojića da pogreši i da do lopte prvi stigne Miloš Pantović, ali je štoper brzo ispravio svoju grešku.

Pokrenuo je crnogorski napadač novi napad posle odličnog prijema duge lopte koja je uz promenu strane i ritma kružila od sredine ka halfovima da bi Miloš Pantović uputio centaršut po levoj strani, ali bez prilike za adekvatnu završnicu glavom.

Uprkos dobroj intervenciji Aleksandra Bogdanovića u prodoru Rikarda, Brazilac već u sledećem minutu matira Miloja Prekovića posle duge lopte koju je primio između dva štopera Voždovca. Pomoćni sudija je signalizirao nedozvoljen položaj, ali je posle video provere pogodak priznat za vođstvo Partizana 1:0 od 11. minuta.

Pokušao je ponovo mladi Miloš Pantović, uz Ivana Milosavljevića najopasniji Zmaj u prvom delu igre, uspeo je da zaobiđe golmana Partizana ali iz mrtvog ugla u kom se našao nije uspeo da uputi direktan udarac.

Partizan je nastavio visoki presing i već posle desetak minuta povećao prednost na 2:0 udarcem glavom Aleksandra Šćekića posle preciznog centaršuta sa desne strane.

Imao je strelac drugog gola priliku da poveća prednost, istrčavši pred golmana Zmajeva, ali je Miloje Preković pravovremenom reakcijom van svog kaznenog prostora sprečio šut.

Pred kraj poluvremena priliku da smanji rezultat imao je Voždovac preko Nikole Vujnovića kojeg je uposlio Justas Lasickas, ali je kao i u šutu sa distance Ivana Milosavljevića posle prvog kornera, udarac bio neprecizan.

U drugom delu prvu ozbiljnu priliku Partizana sprečio je maestralnom reakcijom Miloš Milović.

Drugi štoper Zmajeva, Marko Mijailović nije bio tako uspešan kada je Filip Holander zbog njegovog ispadanja smestio loptu u mrežu za 3:0.

U nastavku utakmice uspevala je odbrana Voždovca da odgovori na pritisak Partizana, ali bez većih prilika da se lopta iznese ili u bržoj tranziciji stvori izgledna prilika.

Partizan je i četvrti put zatresao mrežu Voždovca, ali je ovoga puta nedozvoljen položaj bio očigledan. Sredinom drugog poluvremena izvršena je dvostruka izmena u redovima Zmajeva. Igru su napustili Stefan Hajdin i Miloš Pantović, dok su na tren istrčali do skoro omladinci Marko Ivezić i Dragan Perošević.

To što Partizanu nije uspelo u prethodnom napadu, uspelo je iz slobodnog udarca koji je sa dvadeset metara uputio Danilo Pantić za konačnih 4:0.

Do kraja utakmice Predrag Rogan priliku je dao Milošu Stojčevu, Nemanji Cvetkoviću i Luki Cvetićaninu, umesto Nikole Vujnovića, Miloša Milovića i Nemanje Milojevića.

Pre nego što je odsviran kraj, Miloš Stojčev je probao da ugrozi gol iz slobodnog udarca, ali je lopta išla pored gola.

U sledećem kolu Voždovac očekuje još jedno teško gostovanje ekipi koja je takođe predstavnik Srbije u kvalifikacijama za Ligu konferencije, novosadskoj Vojvodini.

Novi Pazar 2 : 1 Napredak
Mladost (L) 1 : 0 Partizan
Voždovac 0 : 0 Javor Matis
Čukarički 2 : 1 Radnik
TSC 2 : 1 Inđija
Proleter 2 : 0 Vojvodina
Spartak ŽK 1 : 1 Rad
Mačva 1 : 0 Zlatibor