Zmajevi bolji od podgoričke Budućnosti

Zmajevi su započeli pripreme za novu sezonu pre gotovo dve nedelje, a danas su u Kući fudbala odigrali i prvi meč u kome su savladali podgoričku Budućnost sa 1:0. Strelac jedinog gola bio je crnogorski reprezentativac Nikola Vujnović.

U startnoj postavi Voždovca našli su se: Krunić, Cvetićanin, Bogdanović, Milović, Dukić, Milojević, Milosavljević, Purtić, Stanisavljević, Stoisavljević i Vujnović

Tim iz prestonice Crne Gore bolje je otvorio meč, ali su Zmajevi posle 10-ak minuta preuzeli inicijativu. Prvi udarac uputio je Stanisavljević sa distance, ali preko gola. Stvarali su potom šanse i Stoisavljević i Cvetićanin, a onda je usledila akcija u kojoj je postignut, ispostaviće se, jedini gol na ovom meču. Tandem crnogorskih reprezentativaca matirao je odbranu Budućnosti, Vujnović je zatresao mrežu na asistenciju Milovića. Krajem prvog dela igre gosti su imali jednu ozbiljnu priliku, ali je golman Krunić pravovremeno reagovao.

Predrag Rogan je u drugom poluvremenu izveo u potpunosti izmenjen sastav, te su uglavom mlađi igrači, uz iskusnog Stojčeva, imali priliku da se dokažu. Upravo je Stojčev već na startu pripretio protivniku šutom sa distance, ali ipak bez pogotka. Ajdinović je imao zapaženu rolu, igrao je dobro kako u odbrani tako i u napadu. U dva navrata koristio je kontre i solo prodorom kreirao šanse za Peroševića u špicu. Rezultat je do kraja meča ipak ostao nepromenjen.

Član stručnog štaba Voždovca, gospodin Branko Mirjačić, zadovoljan je prikazanom igrom ali i rezultatom u prvom pripremnom meču.

Zadovoljni smo pre svega odnosom koji su igrači imali. Rezultat je uvek bitan, ali je fokus ovog meča ipak bio da pravilno raspodelimo minutažu i pružimo priliku svim igračima da osete igru. Imponuje svakako što smo savladali ekipu koja je šampion jedne države i igra kvalifikacije za evropsko takmičenje. To je veliki podstreh, naročito za mlade igrače“, istakao je gospodin Mirjačić

Vojvodina 2 : 1 Proleter
Čukarički 0 : 0 Partizan
TSC 2 : 1 Voždovac
Radnik 2 : 0 Novi Pazar
Napredak 1 : 0 Metalac
Spartak ŽK 4 : 3 Kolubara
Mladost 2 : 0 Radnički (N)
Crvena zvezda 4 : 1 Radnički 1923