Rad deklasirao nejake Šapčane

Protiv otpisanih Šapčana, danas su Građevinarima preko potrebni bodovi. I poveli su domaći rano, strelac je nakon udarca iz ugla bio Stojsavljević u 7. minutu. Na isti način postignut je i drugi pogodak u 31. minutu, samo je ovaj put strelac bio Kaluđerović.

Lep gol je viđen u 38. minutu, Tučević je sa 22 metra šutirao, na putu ka golu lopta je nekoga zakačila i promenila smer tek toliko da završi u rašljama. Potop gostiju u 42. minutu, Busnić na tri metra od gola, kao na tacni, pronalazi Novakovića, kome je samo preostalo da postavi nogu i sprovede loptu u mrežu.

Samo što je nastavljen susret 5:0, ovog puta strelac je Mladenović. Sa oko 5 metara snažno je poslao loptu pod prečku nemoćnog Perića. Golman gostiju je kao na strelištu. Jovanović u 58. minutu šutira ka golu gostiju, lopta na 7 metara od gol linije pogađa u ruku Obrovca i to je penal za Rad. Siguran izvođač kaznenog udarca je Kaluđerović.

Gosti preko Ortiza u 70. minutu prvi put prete Građevinarima, njegov udarac glavom iz blizine odlazi pokraj same stative. Minut kasnije Kaluđerović pronalazi Šarića na 6 metara od gola gostiju, on pogađa samo stativu i propušta priliku da se upiše u strelce. U sledećem napadu i sam Kaluđerović ne uspeva da postigne het-trik, Perić mu je odbranio udarac sa desetak metara.

Strelac sedmog pogotka za Rad bio je Lazarević u 83. minutu, dok su i gosti postigli počasni pogodak u 88. minutu. Naime Obrovac je šutirao sa dvadesetak metara, lopta je zakačila Stojsavljevića, promenila smer i prevarila rezervnog golmana Lekovića. U poslednjem kolu Rad bodove spasa traži u Subotici, dok se Mačva oprašta od Super lige utakmicom kod kuće sa još jednim bivšim superligašem, Zlatiborom.

RAD - MAČVA 7:1 (4:0)

STADION:Kralj Petar Prvi. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Tomić Pavle. POM.SUDIJE: Pašajlić Milan i Minić Milan. STRELCI: Stojsavljević 7, Kaluđerović 31. i 58, Tučević 38, Novaković 42, Mladenović 46. i Lazarević 83.min (Rad), Stojsavljević 88.min (a.g.) (Mačva). ŽUTI KARTONI: O.Mijailović, Tripković i Obrovac (Mačva).

RAD: Kahriman (Leković), Kaluđerović, Novaković (Jovanović), Ciger (Tanović), Gojković (Damnjanović), Busnić, Lazarević, Šarić, Blažić (Mladenović), Stojsavljević, Tučević.

MAČVA: Perić, Nikolić, Pešić (Sladojević), Obrovac, Ortiz, M.Mijailović, N.Panić (V.Panić), Knežević, O.Mijailović (Mihajlović), Jovanović, Đuković (Tripković).

Metalac 1 : 1 Novi Pazar
OFK Bačka 0 : 5 Crvena zvezda
Zlatibor 0 : 0 Radnički (N)
Rad 7 : 1 Mačva
Vojvodina 1 : 1 Spartak ŽK
Inđija 0 : 5 Proleter