Niški "carići" ubedljivi protiv zaječarskih Kablova

U neravnopravnom susretu niški "carići" su u duelu sa podmlađenim sastavom Kablova, u čijem sastavu je bilo čak 10 "bonus" fudbalera, zabeležili su 15 prvenstvenu pobedu i približili se opstanku u srpskoligaškom društvu. "Kablari" su na svom kontu uknjižili i 25 poraz, 14 u nastavku sezone, pa će se u novoj sezoni, od leta, ponovo nadmetati u Zoni Istok.

Od samog početka susreta videlo se da će iskusniji sastav gostiju zabeležiti sigurnu pobedu, pa se samo postavljalo pitanje sa koliko golova razlike će trijumf biti izražen. U prvom delu iskusni strelac Milan Lazarević je postigao tri efektna pogotka u nastavku još jedan, pa je sa četiri pogotka najbolji akter ovog prosečnog susreta. Levokrilni napadač Miodrag Todorović dva puta se u prvom poluvremenu upisao u listu strelaca, u nastavku je još jednom zatresao mrežu. Po jedan pogodak u drugom delu postigli su rezervisti Nemanja Arizanović i Veljko Milenković, pa su Nišlije, kada se sve sabere, prosto “izdevetali” slabašne domaćine (0:9).

Zadovoljni visokim vođstvom iz prvog dela u nastavku izabranici trenera Slobodana Antonijevića, bivšeg asa niških klubova, a jedno vreme i zaječarskog Timoka, su igrali koliko je trebalo, postigli su još četiri pogotka, pa je susret završili sa ubedljivom pobedom od 9:0. Utakmica je bila fer i korektna, sudije nisu imale puno posla, a nije pokazan ni jedan karton.

KABLOVI - CAR KONSTANTIN 0:9 (0:5)

ZAJEČAR: Teren u Kotlujevcu. Igrano bez prisustva publike. Sudija Martin Marinkov (Pirot), pomoćnici Nikola Ilić (Pirot) i Dušan Milenković (Niš). Strelci: Milan Lazarević u 4, 20, 32, 79, Miodrag Todorović u 25, 36, 48, Nemanja Arizanović u 84 i Veljko Milenković u 87. minutu (Car Konstantin). Žuti kartoni: nema

KABLOVI: M. Ilić, Ljupković, P. Ilić, Nikolić (Stanisavljević), Milosavljević, A. Ilić, Veljković, Bonović, Lazarević, Zlatković (Đurić), Dimitrijević
CAR KONSTANTIN: Perenčević (Stanković), Smiljković (Mitić), Stamenković, Jovanović (Mladenović), Lazarević, Todorović, Vasiljević, Marković, Sekulić (Milenković), Najdanović (Arizanović), Denić