Zvezda vidi titulu sa "Krova"

Zvezda svoj hod ka tituli danas nastavlja na popularnom Krovu. Mogla je da zaglavi već na samom startu. Perošević je u 4. minutu pobegao odbrani i našavši se sam na desetak metara od gola uputio udarac, Ćopić se ispružio koliko je dug i odbranio. U 11. minutu preti i Beronja, međutim njegov udarac glavom sa 6-7 metara, završava za malo iznad prečke.

Uzvraća Zvezda preko Stojanovića minut kasnije, šutem sa preko 20 metara je uzdrmao prečku. Jovan Mituljikić dovodi goste u vođstvo u 13. minutu, nakon lošeg boksovanja lopte od strane golmana domaćih Kneževića, glavom je loptu poslao u praznu mrežu. Voždovac se vraća u igru samo 4 minuta kasnije, nakon udarca iz ugla najviši u skoku je Tešić i loptu glavom šalje u sam ugao.

Zvezda potom u tri minuta stvara i propušta tri prilike. U 26. minutu dupli pas Kneževića i Nikole Mituljikića nije urodio plodom, golman domaćih je Mituljikićev šut sa 5 metara uspeo da odbrani. Stojanović minut kasnije ponovo pogađa okvir gola, ovaj put prečku. Kazaljka nije obrnula ni pun krug, a Kahvić iz blizine loptu šalje glavom, iz ugla je vadi raspoloženi domaći golman. Gosti u tim momentima baš nemaju sreće.

Knežević je naplatio sve promašaje u 44. minutu, sjajnim udarcem pod prečku sa ivice kaznenog prostora pa se na odmor otišlo minimalnom prednošću Zvezde.

U 4. minutu nastavka umalo domaći nisu došli do izjednačenja, Peroševićev šut iz blizine, Ćopić je odbranio nogom. Zvezda je u 53. minutu mogla da povisi vođstvo, šut glavom Nikole Mituljikića panterskom paradom je zaustqvio Knežević. Minut kasnije ipak gol. Prvo Kahvić sa 5 metara pogađa prečku, na odbijenu loptu je natrčao Knežević, a prezimenjak na golu domaćih mu odbranio, da bi tek iz trećeg pokušaja bili uspešni, Stojanović je sa 3 metra ubacio loptu u mrežu domaćih.

Mogla je Zvezda i do četvrtog gola u 68. minutu, nakon centaršuta Ćurića na 5-6 metara od gola se našao usamljeni Kahvić, međutim ponovo kao pobednik izlazi domaći golman. Utakmica je sa puno tempa, u 71. minutu Voždovac ima priliku za gol, ovog puta neprecizan je Beronja sa 12 metara.

Nikola Mituljikić je u 75. minutu napravio dar mar u odbrani domaćih i sa 15 metara loptu smestio u rašlje, to je bio najlepši potez na današnjoj utakmici. Veliku i zasluženu pobedu je zaključio Pirgić u 89. minutu, postigavši gol svom bivšem klubu, za velikih 5:1.

Narednog vikenda na programu je 36. kolo kada Voždovac ide na noge Čukaričkom, dok Zvezda iza juga Marakane dočekuje Rad.

VOŽDOVAC - CRVENA ZVEZDA 1:5 (1:2)

STADION: FK Voždovac. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Simović Novak. POM.SUDIJE: Simović Miloš i Đorović Nikola. STRELCI: Tešić 17.min (Voždovac), J.Mituljikić 13, Knežević 44, Stojanović 54, N.Mituljikić 75. i Pirgić 89.min (C.Zvezda).

VOŽDOVAC: Knežević, Beronja (Perduv), Jevtić, Tešić, Bogdanović, Ivezić, Perošević, Grbović (Mrvić), Stoisavljević (Stajković), Čakohov (Radosavljević), Avramović (Kojić).

CRVENA ZVEZDA: Ćopić, Krstić, Petrović, Leković (Radojević), Lukić, Ćurić, Stojanović, J.Mituljikić (Pantić), Kahvić (Nikolašević), Knežević (Pirgić), N.Mituljikić (Lečić).

Mladost (L) 1 : 3 Radnički (NB)
IMT 1 : 1 Spartak ŽK
Rad 1 : 1 RFK Grafičar
Voždovac 1 : 5 Crvena zvezda
Trayal 0 : 6 Čukarički
Internacional 2 : 3 Radnički (N)