Pobednički niz Borca se nastavlja

Proteklog vikenda odigrano je 23. kolo Područne fudbalske lige Zrenjanin a fudbaleri Borca su dočekali na svom stadionu ekipu Poleta iz Nakova. Konačan rezultat bio je 2:0 u korist domaćina. Za Borac su nastupili: S. Gajinov, Kovačević, Samolov, Tomin, Toškov, Bičanin, Cobor, Barbul, D. Gajinov, Grujić i Rašeta. U igru su ulazili: Ivančević, Vukmirović, Bogaroški, Rakić i Zečević. Na klupi su još bili Kovanov i Brakus.

Aleksandrovčani su juče četvrti put uzastopno pobedili, ovoga puta ekipu koja je druga na tabeli i ekipa koja je jesenas nanela najteži poraz crveno-plavima. Zbog toga je ekipa Duška Medića bila silno motivisana da pobedi a ujedno i nastavi sa dobrim partijama ovog proleća. Prvu šansu na meču imali su gosti kada su posle kornera pogodili prečku već u uvodnim minutima. Borac nije ozbiljnije pripretio sve do negde sredine poluvremena kada je Grujić posle duge lopte Bičanina izašao sam na golmana gostiju ali pokušaj lob udarca nije uspeo. Nedugo zatim i Barbul pogađa stativu a u finišu poluvremena Grujić snažno šutira iskosa, loptu je zakačio jedan od gostujućih igrača i promenio smer lopta koja završava u mreži gostiju. Na samom startu drugog poluvremena, Rašeta duplira prednost pogotkom iz slobodnog udarca na samoj liniji od šesnaesterca. Drugo poluvreme obeležilo je nekoliko šansi domaćih igrača ali i još jedna prečka koju su pogodili gosti. Takođe je isključen i jedan igrač gostujućuje ekipe posle dvostrukog žutog kartona od strane glavnog sudije koji je sa svojim pomoćnicima veoma korektno sudio juče. Do kraja utakmice rezultat se nije menjao.

Crveno-plavi su posle jučerašnjeg rezultata osvojili 16 bod ovog proleća a ukupno 37 ove sezone te se sada nalaze na visokoj četvrtoj poziciji na tabeli. Takođe, ovog proleća na četiri utakmice na Lukarelu nisu primili ni jedan pogodak a postigli sedam pogodaka. Veoma lepa serija rezultata je ostvarena te je i atmosfera u timu na visokom nivou. U narednom kolu Borac je slobodan a zatim na svom stadionu dočekuje ekipu iz Jaše Tomića.