Partizan ubedljiv protiv "grafosa"

Detalj sa meča RFK Grafičar - Partizan (foto: H.D.Vujanović)

Kadeti Partizana, koji se nalaze na čelu tabele sa 13 pobeda u nizu, dolaze na noge Grafičaru sa namerom da nastave pobedničku seriju. Međutim, prvu stopostotnu šansu na utakmici je propustio Grafičar. Bošković je sjajno uposlio Radomana, koji je izašavši sam pred golmana šutirao sa 7 metara, ali je Mihajlović panterskom paradom odbranio.

Gosti potom više napadaju, imaju veći posed lopte, dok domaći vrebaju priliku iz kontranapada. Partizan je poveo u 30. minutu, na centaršut Staševića najbolje je odreagovao Baždar i sa 7-8 metara loptu nogom poslao u mrežu. Mogli su gosti da udvostruče prednost posle samo dva minuta, Serdar je bio neprecizan sa samo 5-6 metara.

Baždar u 36. minutu postiže svoj, kao i drugi gol za Partizan, predivnim lob udarcem sa preko 40 metara, Kitanović nije uspeo da se vrati na gol liniju i odbrani. Gosti na odmor odlaze sa dva gola suficita i igračem više, jer je half Grafičara Radić u 45. minutu zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Drugo poluvreme je počelo velikom prilikom koju ima Baždar, Kitanović je padom u noge sačuvao svoj gol. Igra se uglavnom odvija pred šesnaestercem Grafičara, a posle divnog prodora Trifunovića i centaršuta na peterac, strelac trećeg gola za goste je bio rezervista Isailović u 66. minutu.

Tempo posle trećeg gola gostiju je opao, tako da do kraja više nije bilo promena rezultata. Sledećeg vikenda Grafičar je gost u Kraljevu, veoma dobroj ekipi Kikera, dok Partizan u svom "Zemunelu" dočekuje večitog rivala sa druge strane topčiderskog brda.

GRAFIČAR - PARTIZAN 0:3 (0:2)

STADION:Rajko Mitić-jug veštačka trava. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Živanović Miloš. POM.SUDIJE: Arnautović Nemanja i Sulejmanović Denis. STRELCI: Baždar 30. i 36. i Isailović 66.min (Partizan). ŽUTI KARTONI: Radić, Ilić i Žaknić (Grafičar), Stašević i Serdar (Partizan). CRVENI KARTON: Radić 45.min (drugi žuti) (Grafičar).

GRAFIČAR: Kitanović, Petrović (Mimović), Ilić, Đokić, Žaknić, Radić, Bošković (Stojković), Goldin, Škobalj (Nikčević), Čolić (Jovanović), Radoman (Stojsavljević).

PARTIZAN: Mihajlović, Stašević (Krasić), Trkulja (Mirosavić), Nikolić, Stjepanović, Aćimović, Jevremović (Ilić), Serdar (Isailović), Stojanović, Trifunović, Baždar (Veljić).

Mačva 1 : 2 Radnički (N)
Čukarički 3 : 3 Zemun
Crvena zvezda 1 : 2 Vojvodina
RFK Grafičar 0 : 3 Partizan
Spartak ŽK 1 : 0 Kiker
Mladost (L) 5 : 1 Brodarac
Teleoptik 1 : 1 Napredak
Rad 2 : 0 TSC