Bačkopalančani žale za bodom, ali naglašavaju da su "golubovi" zasluženo slavili

Nenad Vanić trener OFK Bačke - foto: ofkbacka.rs

Otvorili smo utakmicu sa lepom situacijom i lako je moglo da se desi da iz prekida povedemo preko Kaspersa, koji je mogao iz dve prilike više da učini. U zadnjih deset minuta prvog poluvremena došlo je do evidentno pada u igri i domaćin je jednu od 2-3 prilike pretvorio u gol. Primili smo gol u 40. minutu, što nije smelo da se desi, pogotovu što je do odmora ostalo malo vremena. Spartak ŽK je golom stekao psihološku prednost, a da smo sačuvali mrežu prednost bi otišla na našu stranu. Silom prilika u nastavku smo morali da menjamo koncepciju igre i sa više rizika pokušali da dođemo do izjednačenja. Rival je imao kvalitetnu tranziciju i koje je mogao da nas kazni. Sredinom drugog poluvremena rezultat se lomio sa obe strane i lako je moglo da se desi da stignemo do boda, ali isto tako i domaćin je mogao do drugog  gola. Očigledno je da su se bolje snašli, imali više povoljnih situacija i zasluženo su pobedili. Nama ostaje da žalimo za neiskorišćenim prilikama. Moramo izvući pouke i bilo je neophodno da nastavimo kao što smo startovali pobedom - objašnjava Vanić.

Već u sredu u Bačku Palanku dolazi Proleter. Činjenica je da Novosađani nisu startovali onako kako su želeli i bod iz dve utakmice je malo za tim koji je gajio visoke ambicije. - Došli smo do situacije da nam meč sa Proleterom bude od presudnog značaja. Ne smemo biti okovani i pod presojom, i sve ćemo uraditi da osvojimo tri boda, kako bi sebi olakšali put do luke spasa - optimista je poznati stručnjak koji će moći da računa na oporavljene igrače i one koji su pauzirali zbog kartona.

Novi Pazar 2 : 1 Napredak
Mladost (L) 1 : 0 Partizan
Voždovac 0 : 0 Javor Matis
Čukarički 2 : 1 Radnik
TSC 2 : 1 Inđija
Proleter 2 : 0 Vojvodina
Spartak ŽK 1 : 1 Rad
Mačva 1 : 0 Zlatibor