Remi Zlatibora na početku drugog dela

Fudbaleri Zlatibora odigrali su nerešeno 1:1 sa ekipom Spartaka Ždrepčeve krvi u 20. kolu Superlige Srbije. Čajetinski tim je odigrao dva potpuno različita poluvremena, ali je došao do 16. boda u sezoni.

Nakon što je veoma rano gostujući tim došao u vođstvo pogotkom Lazara Tufegdžića u 4. minutu, Zlatibor je popravio igru u drugom poluvremenu i izjednačio golom rezerviste Stefana Vukića u 85. minutu.

Ekipa Zorana Njeguša igrala je u izmenjenom sastavu u odnosu na jesenji deo šampionata, i jasno je da je potrebno još uigravanja, iako su neki od, kako starih, tako i novih igrača pokazali da imaju kvalitet koji je potreban kako bi se obezbedio opstanak.

Sam početak utakmice doneo je problem za domaće koji kao da nisu imali pauzu pa su nastavili sa lošim raspoloženjem od vezanih poraza sa kraja jesenjeg dela. Već u četvrtom minutu igrač gostiju Tufegdžić je krenuo u prodor po levoj napadačkoj strani, lako osvajavši prostor. Igrači Zlatibora, pre svih Milenković niti su bili dobvri u duelu, niti su se postavili u dobar blok, a pritom su markirali golmana Čubrakovića, pa je vezista gostiju preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca poslao loptu u bliži ugao za 0:1. Šok od primljenog gola loše je uticao na nesigurni čajetinski tim, pa je u nastavku Spartak održavao povoljnu situaciju, a bili su opasni po gol i posle prekida kada je dve šanse u šesnaestercu imao Japanac Šimura.

Ako je prvo poluvreme bilo slika i prilika prvog dela sezone, onda se navijači Zlatibora mogu nadati da će drugih 45 minuta ovog meča biti najava znatno boljeg drugog dela prvenstva. Trener Njeguš pokušao je da izmenama unese boljitak u igri svog tima, a to se najviše osetilo ulaskom visokog napadača iz Bosne i Hercegovine Maletića i iskusnov Eliomara da Silve. Upravo je Brazilac sredinom poluvremena dobio upotrebljivu loptu i sa petnaestak metara solidno šutirao, ali je golman Dujmović dobro intervenisao. Potom je opasan šut uputio i vezista Krstić, ali je golman Subotičana bio dobro postavljen. Sve je to bilo kruna dobre igre Zlatibora koji u prvom poluvremenu nije imao nijedan šut u okvir gola protivnika, ali je u drugih 45 minuta imao devet šansi. Do željenog izjednačenja se došlo u 85. minutu kada se u gužvi ispred gola najbolje snašao rezervista Vukić, i glavom plasirao loptu u suprotan ugao za 1:1 čime se još juednom dokazao kao „džoker“.

Posle remija sa favorizovanim Spartakom koji se bori za Ligu Evrope, ekipa Zlatibora gostuje novosadskom Proleteru, koji u nedelju igra protiv Rada.

Zlatibor - Spartak 1:1 (1:0)

Stadion: Gradski stadion Užice, sudija: Jovan Šegrt.

Zlatibor: Čubraković, Jezdimirović, Dašić (od 46. Maletić), Sević, Momčilović, Krstić, Miloradović (od 84. Plavšić), Janjić, Nikolić, Milenković (od 46. Eliomar), Marković (od 31 Vukić).

Spartak: Dujmović, Dunđerski, Furtula, Jovanović (od 59. Savković), Marčić, Milošević, Šimura, Srećković (od 76. Vidaković), Tekijaški, Tufegdžić, Vidović.

Novi Pazar 2 : 1 Napredak
Mladost (L) 1 : 0 Partizan
Voždovac 0 : 0 Javor Matis
Čukarički 2 : 1 Radnik