Igokea u osmini finala FIBA Lige šampiona

Košarkaši Igokee doživjeli su poraz u šestom kolu FIBA Lige Šampiona. Igokea je izgubila u Turskoj od Turk Telekoma, rezultatom 94-86.

Od samoga starta gledali smo sjajnu košarku i veoma efikasan meč. Igokea je sjajno parirala u prvom periodu Turk Telekomu te je poenima Talića dobila prvi period sa 27-25. U drugom periodu Igokea je imala +3 ali su domaći došli do preokreta. Boljom završnicom, Turk Telekom odlazi na odmor sa devet poena prednosti.

Imali su domaći i +14 na startu drugog poluvremena. Ipak, Igokea se nije predala. Grej i Atić pokrenuli su Igokeu, dodao se i Klemons pa se Igokea vratila u igru. Poenima Atića, Igokea je prišla na -1. Trojkom Talića, Igokea je povela 83-82. Ipak, domaći su bolje odigrali poslednje dvije minute i došli su do pobjede.

Turk Telekom predvodio je Erik sa 21 poenom i 12 skokova dok je Igokeu predvodio Karmajkl sa 18 poena.

I pored poraza, Igokea je prošla u osminu finala jer je Limož savladao Hapoel sa 88-83. Turk Telekom je na kraju prošao kao prvi a Igokea kao druga.