"Malene" slavile protiv "crno-belih"

Detalj sa utakmice Kraljevo-Partizan

Prvu utakmicu u 2021. godini košparkašice Kraljeva imale su protiv neugodnog tima Partizana 1953, koga su jesenas pobedile u Beogradu. „Malene“ su slabo odigrale prvo poluvreme, mnogo grešaka, izgubljenih lopti, šut takođe nije služio domaće i to su „crno-bele“ znale da iskoriste. Raspoložene Olić i Vučković su za 20 minuta igre postigle 29 od 32 poena Partizana. Na drugoj strani, malo rasoloženih igračica je imao strateg domaćih Željko Vasiljević, pa je rezultat poluvrmena 32-32 bio odličan za domaće u odnosu na igru koju su pružile.

Sve što nisu pružile u prvih dvadeset minuta, Krljevčanke su pokazale u nastavku meča. Marinković, Račić i Gobeljić su u trećoj četvrtini omogućile svom timu da dođe do prve dvocifrene prednosti,a tokom poslednjeg perioda imale su košarkašice Kraljeva i 16 poena prednosti. Fenomenalna Sofija Olić sprečila je ubedljiv poraz Partizana, ubacila je 36 poena uz indeks korisnosti 41. „Malene“ su u ovo meču predtavile i najnoviju akviziciju, crnogorsku igračicu Anu Baletić. Pobeda protiv Partizana je dobar uvod u nastavak sezone i Kuop utakmicu sa Art basketom u Beogradu, već u sredu.

Gužva pod košem Partizana

ŽKK KRALjEVO – PARTIZAN 1953 76 – 69 (15-18, 17-14, 28-20, 16-17)

Dvorana: Kutija šibica na Ibarskom keju Bez gledalaca Sudije: Nikolić, V. i A. Đorđević (Leskovac)

ŽKK KRALjEVO: Milovanović, Gobeljić 20 (10 sk), Brajković 12 (9 sk), Vingejt 10 (6 sk, 6 as), Račić 14, Arsović, Janić, Biočanin, Stojčić, Trišović, Marinković 17, Baletić 3

PARTIZAN 1953: Jovanović 5, Vučković 13 (7 sk), Olić 36 (indeks 41), Mađenović, Vuković, Stojić, Kovačević, Marjanović 8 (11 sk), Samardžić, Luković 7 (7 sk)

Kraljevo 76 : 69 Partizan 1953
Crvena zvezda Kombank 73 : 66 Art Basket
Duga 80 : 54 Student
SPD Radnički 65 : 79 Radivoj Korać
Novosadska ŽKA 50 : 80 Vojvodina 021
Spartak 63 : 67 Vrbas Medela