Lekcija "musketarima" kraj Ibra

Odbojkaši Ribnice posle dva i po meseca odigrali su jedan prvenstveni meč na svom terenu. Subotički Spartak je odmah stavio do znanja da nije doašo samo da bude učesnik događaja, puleni Igora Žakića su nametnuli svoj ritam i već na tehničkom tajm autu stekli veliku prednost 12-5. Da to nije bio samo trenutak inspiracije mmci sa severa Bačke su potvrdili u nastavku ovog dela igre kada su u potpunosti nadigrali "musketare". Dušan Nikolić je bio nezaustavljiv, dok je Rikardo Manzano fantastično razigravao svoje napadače što je Spartaku omogućilo 12 set lopti, a iskoristili su drugu za 13-25.

Loš strat u 2021. godini - odbojkaši Ribnice pred početak meča sa Subotičanima

Ribnica je malo posložila stvari u svojoj igri u drugom setu, iako su gosti ovaj deo igre počeli vođstvom 2-0 i 6-3. Ipak, razigrao se Delgudis, Ubiparip je prvim blokom za Ribnicu u meču omogućio i prvo vođstvo Kraljevčana, pa je na tehničkom tajm autu bilo 12-11 za domaće. Prirezultatu 13-14 za goste došle je do sporne situacije, Ivan Todorović je osvojio poen,ali tako nisu mislili arbitri. Usledila je serija protesta domaćih, trener Simojlović je dobio crveni karton,a kapiten Todorović iskuljučenje. Ipak, Ribnica se podigla posle svega uspela da odigra egal, ali pri rezultatu 23-23 nije sviran čist prelaz Kubancu Rikardu Manzanu, a to je bio detalj koji je odlučio ovaj deo igre 23-25 i vođstvo Spartaka 0-2.

Detalj sa utakmice Ribnica-Spartak

U trećem setu izjednačena igra na samom početku, ali par grešaka domaćih su omogućile gostima vođstvo 8-10 i trener Simojlović je zatražio prvi predah. Nijepomoglo, jer su gosti i na tehničkom tajm autu imali vođstvo 9-12. Od tog trenutka Spartak nije ispuštao prednost i zasluženo deklasirao Ribnicu nanevši joj prvi poraz kraj Ibra ove sezone.

SKUPŠTINA I NAGRADE!

Pre početka utakmice Ribnica-Spartak, kraljevački superligaš je počeo sa praksom da oda prizananje prijateljima kluba i ljudima koji su pomogli rad i razvoj odbojkaškog sporta u gradu na Ibru. Dres Ribnice je prvi dobio potpisnik ovih redova (novinar Aleksamdar Daišević) kao dugogodišnji član kluba,a priznanje mu je uručio aktuelni trener "musketara" Milan Buco Simojlović.

Po završetku utakmice održana je sednica Skupštine OK Ribnica na kojoj je jednoglasno usvojena ostavka Stojana Paunovića na mesto predsednika Skupštine i člana UO kluba. Za novog predsednika Skupštine izabran je dugogodišnji prijatelj Ribnice Božidar Šiljo Marković, dok je novi član UO Dušan Živanović. Takođe promenjeni su i članovi Skupštine iz redova igrača, pa su sada u najvišem telu kluba Ivan Todorović, Luka Ratković, Vanja Petrašinović i Predrag Bićanin.

Priznanje od voljenog kluba

RIBNICA - SPARTAK 0 - 3 (13-25, 23-25, 20-25)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Igrano bez prisustva gledalaca Sudije: Đ.Zelenović (Kraljevo) i M. Janković (Niš)

RIBNICA: Stefanović 9 (1bl 2 sg), Todorović 8 (as,7 gr), Vukmirović, Bićanin 1 (bl), Ubiparip 4 (1 as, 1 bl, 7 gr), Veselinović 1, Gajović 4 (1 as, 1 bl, 3 gr), Rudić, Petrašinović, L. Ratković (libero 2), Delgudis 13 (5 gr), Živanović Trener: M. Simojlović

SPARTAK: Milović (libero 1), Marković, Jungić 10 (2 bl, 2 sg), Tomčić, Peić, Seizović, Nadaždin, Nestorović, Nikolić 12 ( 4bl, 2 sg), Rikardo Manzano 7 (4 bl, 1 as, 2 sg, 2 gr), Dulić, Kovač 8 ( 1as, 2 sg), Tumbas 5 (2bl), Pavlović 4 (2 sg) Trener: I. Žakić