FA kup: Šestoligaš priredio senzaciju, Portsmut ubedljiv

Fudbaleri Čorlija priredili su najveće iznenađenje u današnjim mečevima FA kupa. Šestoligaš je eliminisao drugoplasiranu ekipu treće lige, ekipu Piterbora, i to nakon preokreta.

Meč je dobro počeo za ekipu Darena Fergusona. Pogotkom Tejlora, vodili su 1-0 nakon prvog poluvremena. U nastavku susreta, totalni preokret. Prvo je Hol pogodio za 1-1 a onda je Kolvili pogodio za veliku senzaciju i pobjedu gostiju od 2-1.

Portsmut je opravdao ulogu favorita protiv Kings Lina. Pompeji su slavili sa 6-1. Golovima Nikolasona i NejlorA, domaći su vodili 2-0 na poluvremenu. U nastavku susreta, Radžet i Harms su pogodili za 4-0. Sautvel je smanjio na 4-1 da bi Herison i Hivula postavili konačan rezultat.

U ostalim susretima postignuti su sledeći rezultati. Blekpul je savladao Herogejta u gostima sa 4-0. Plimut je bio bolji od ekipe Linkolna sa 2-0. Oldam je savladao Bradford sa 2-1 dok je Čeltenam nakon produžetka eliminisao Kru sa 2-1.