Retrospektiva: Super B liga "Sever - Centar" - 8. kolo

22.11.2020. – 19:00 RK Ub – RK Jugović 21:41 (8:21)

U okviru 8. kola rukometaši sa Uba su dočekali ekipu koja želi plasman u ARKUS ligu, to je ekipa Jugovića koja je u ovom meču slavila i više nego ubedljivo rezultatom 21:41 (8:21). Iako je Ub upisao bodove protiv Jedinstva i Vrbasa ovog puta nisu mogli da naprave iznenađenje te su ubedljivo poraženi od veoma iskusnih Kaćana. Od samog početka videlo se da će utakmica ići u jednom smeru. Za 6 minuta gosti su došli do 0:6 a potom u 15. minutu su imali 5:10. Nastavili su u ritmu baš onako kako je želeo Predrag Topić i do poluvremena napravili +13. Gosti su u drugo poluvreme ušli u izmenjenom sastavu i nastavili u istom ritmu. Podmladak Jugovića je bio na istom nivou kao nosioci igre (na kraju samo 4 igrača se nisu upisala u listu strelaca – 3 golmana). Znalo se da će bodovi pripasti gostima ali pitanje je samo bilo kojim rezultatom će biti gotova utakmica. Na kraju +20 za Jugović. Kod domaćina najefikasniji je bio kapiten Petar Petrović sa 5 golova. Kod gostiju Aleksandar Kočić je bio precizan 8 puta dok je 7 golova pridodao Nemanja Brojčin (igrač utakmice). Utakmicu su sudili Luka Petrović i Jovan Cvetković iz Niša dok je kontrolor bio Milan Savković iz Kragujevca.

21.11.2020. – 19:00 RK Mačva – RK Morava 36:27 (19:16)

Petu ovosezonsku pobedu upisali su rukometaši ORK „Mačva“ u susretu sa ekipom RK „Morava“ Velika Plana, rezultatom 36:27 (19:16). Dominantni su bili domaći tokom svih šezdeset minuta, a titulu igrača utakmice zasluženo je poneo borbeni, i na prethodnim mečevima podjednako sigurni, bek Željko Peić Tukuljac. Odlična igra krasila je Mačvane od uvoda, „grizlo“ se i u defanzivi i u ofanzivi, a mrežu su pogađali sjajni Jovanovski, Jevđenović, Gligorić i Željko Peić Tukuljac. Trgli su se gosti i već sredinom prvog dela stavili do znanja da se protiv raspoloženog rivala mora dati svoj maksimum. Predvođeni kapitenom Vladimirom Antićem, Planjani „pokazuju zube“ i u 20. minutu stižu do prvog izjednačenja (11:11). Konsolidovali su se domaći i brzo vratili u svoj ritam, a sigurni su bili Bešir, Pavlović, Jovan Peić Tukuljac i Ješić, stoprocentno siguran sa linije sedam metara u ovom meču. Pauza je više prijala timu Mitra Pavlovića, pa su na startu drugog perioda ponovo pokazali nadmoć i za sedam minuta postigli isto toliko golova, čuvajući svoju mrežu netaknutom. Plus deset za Mačvu bilo je  već u 41. minutu, a kapiten Branko Džigurski ponovo je briljirao i svojim odbranama (20) davao krila saigračima da se odlepe na nedostižnu razliku. Nije se dvoumio strateg „Lisica“, pa je jednu po jednu poziciju na parketu popunjavao igračima sa klupe, koji su sa istom željom „rešetali“ gol protivnika. U strelce se upisuju i Jovanović, Arsić, Šobić, Stanojević i Miletić, a mesto na golu zauzima mladi Aleksa Ivanović, koji nastavlja Džigijevu seriju odbrana. ORK „Mačva“ je još jednom odbranila domaći teren i ostaje neporažena na parketu Sportske hale u Bogatiću još od 23. septembra 2018. godine. Što se tiče gostujuće ekipe Vladimir Antić je postigao 12 golova. Utakmicu su sudili Danijel Trivković i Boriša Milosavljević iz Beške dok je delegat bila Vera Vraneš iz Novog Sada.

21.11.2020. – 18:00 RK Sivac 69 – RK Inđija 31:33 (16:18)

Rukometaši Sivca su u svojoj dvorani dočekali novajliju koja će po svemu sudeći ove godine biti “tvrd orah” za mnoge ekipe. Posle 8 odigranih utakmica Inđija ima 4 pobede, jedan remi i 3 poraza što ih stavlja na 5. mesto Super B lige “Sever - Centar”. Izabranici Predraga Petljanskog znali su da posle poraza od Lavova moraju da prikažu mnogo bolju igru i da slave na “vrućem” terenu u Sivcu. Igrali su kao jedan ali su imali i dosta sreće. Ekipe su u utakmicu ušle veoma obazrivo gde je “opipavanje pulsa” trajalo oko 10ak minuta kada gosti preuzimaju dirigentsku palicu i nakon 5 minuta imaju +3 (6:9). U 24. minutu domaćin uspeva da preokrene rezultat ali to je veoma kratko trajalo gde gosti ponovo ulaze u željeni ritam i na poluvreme odlaze sa +2. Branko Žeželj je uspeo da konsoliduje svoju ekipu na desetominutnom odmoru što pokazuje izjednačenje u 39. minutu. Imali su šansu domaći da povedu ali je ponovo primat preuzela Inđija i do 50. minuta ponovo imala +3. Nakon 5 minuta igre bilo je jasno da Sivac nema snage da dođe do bodova te se utakmica završava rezultatom 31:33 (16:18). Kod domaćina najefikasniji je bio kapiten Lazo Beslać sa 10 golova dok je 6 dodao Milan Žegarac. U gostujućoj ekipi takođe 10 je postigao Đorđe Gamber a 3 manje je pridodao njegov imenjak Šotra. Za igrača utakmice proglašen je golman Stanko Petrović. Utakmicu su sudili Branko Radaković i Nikola Bakmaz iz Novog Sada dok je kontrolu vršio Vladimir Knežić iz Vrbasa.

16.12.2020 - 19:30 RK Jedinstvo – RK Lavovi BP 35:27 (17:11)

Iako su mnogi otišli na pauzu zbog virusa COVID - 19 i prestanka takmičenja, rukometaši Jedinstva iz Novog Bečeja i Lavova iz Bačke Palanke su morali da odigraju zaotalu utakmicu 8. kola Super B lige "Sever - Centar" kako bi bili podjednaki kao i ostale ekipe. U Novom Bečeju Jedinstvo je prvi put slavilo i to u 8. kolu protiv ekipe iz Bačke Palanke. Od samog početka izabranici Zoltana Ivanice su znali da je ovo velika šansa da se uzmu bodovi protiv mlade ekipe Lavova i u drugi deo da se uđe sa nešto većim šansama za opstanak. Egal smo gledali do 20. minuta. Prvi put na +2 Jedinstvo odvodi Ristić a potom na +4. Do kraja poluvremena domaćin je imao sve u svojim rukama i iz minuta u minut je povećavao prednost koja je na kraju bila +6. U drugom poluvremenu gosti nisu mogli da naprave iznenađenje a Jedinstvo je povećavalo gol razliku da bi u 55. minutu zvanično znali da je utakmica gotova (31:21). Radovan Karanović je burno reagovao na odluke sudijskog para Popov - Ristić pa je diskvalifikovan sa meča te je morao da napusti klupu Lavova. Kod gostiju Strahinja Petrović je postigao 8 golova. Kod domaćina najefikasniji je bio Ivan Crnjin a za igrača utakmice proglašen je Milan Radin.

06.12.2020. - 18:00 RK Kolubara – RK Vrbas Petrol 33:30 (18:14)

U Mionici su se sastali dobro poznati rivali. Kolubara je dočekala ekipu Vrbas Petrola i posle 60 minuta sačuvala ceo plen koji je vratila u Lazarevac. Vrlo neizvesnu utakmicu gledali smo do 18. minuta a potom su "Krtice" krenule nešto ofanzivnije i do 22. minuta imale +3 (13:10). Jovan Kovačević nije zatražio tajm aut i Vrbašani su vratili na -2. Ubrzo su Lazarevčani zaigrali nešto ofanzivnije i do poluvremena imali +4. U drugom poluvremenu apsolutno je sve pripalo domaćinu. U 46. minutu su izabranici Vladimira Dragićevića imali 29:23 a potom su gosti krenuli nešto ofanzivnije i do 60. minuta "istopili" prednost na -3. Kod gostiju 7 golova je postigao Jovan Dragnić dok je u ekipi Kolubare najraspoloženiji bio Vukašin Vujošević sa 9 pogodaka. Za igrača utakmice proglašen je Miloš Jovanović sa 6 golova. Utakmicu su sudili Marko Boričić i Dejan Marković iz Beograda. Delegat je bio Boris Ivanović, takođe iz Beograda.

13.12.2020. - 19:30 RK Voždovac 2012 – RK Smederevo 27:32 (16:19)

Rukometaši Smedereva koji su imali problema sa odloženim utakmicama su otputovali u Beograd i zaigrali veoma ofanzivno protiv ekipe Voždovca. Iako su Smederevljani bili blagi favoriti, Voždovac nije dozvolio da se bodovi tek tako odnesu iz Beograda. Od samog početka "Spartanci" su pokazali da imaju i želje i volje da se nadmeću sa znatno iskusnijom ekipom Smedereva koju predvodi Nenad Martić. Do 15. minuta gledali smo egal a potom su Smederevljani počeli da trče, prebacili u 5. brzinu i iz minuta u minut povećavali prednost koja je na poluvremenu bila sasvim solidna (+3). Ponovo su mladi "Spartanci" pronašli željeni ritam i goste ubacili u "mašinu". Kratko je to trajalo. Već u 39. minutu Smederevo odlazi na +3 i tu gol razliu održava do kraja a potom sledi pad koncentracije domaćina gde se ukazala prilika da se dodaju još 2 gola (+5). Domaće je predvodio Nikola Zečević sa 9 golova dok je Smederevljane Milutin Bojić vodio do pobede sa 8 golova. Za igrača utakmice proglašen je Dušan Miletić. Utakmicu su sudili Milenko Alimpić i Zdravko Crnjanski iz Bačke Palanke. Delegat je bila Danijela Kosanović iz Sombora.