Retrospektiva: Super B liga "Sever – Centar" 1. kolo

11.10.2020. – 18:30 RK Kolubara – RK Sivac 69 31:28 (14:11)

U SRC Kolubara rukometaši Kolubare su dočekali ekipu Sivca 69 i slavili rezultatom 31:28 (14:11). Marko Živković iz ekipe Sivca je otvorio utakmicu sjajnim pogotkom da bi posle jednog minuta igre Vukašin Vujošević izjednačio rezultat. Gledali smo egal sve do 24. minuta a onda su izabranici Srđana Jovanovića krenuli mnogo ofanzivnije što je rezultiralo da se na poluvreme ode sa +3. U drugom delu igre “Krtice” su pažljivo čuvale svoju prednost ali “Panteri” su vrebali sa svih strana. U jednom trenutku na semaforu je stojalo 17:13 a zatim i 18:17. Kolubara je održavala odstojanje da bi na kraju zasluženo slavila rezultatom 31:28. Kod domaćina najviše golova je postigao kapiten ekipe Dušan Nenadić (8) koji je proglašen za igrača utakmice. Pratili su ga sa 7 Marko Radovanović a po 4 su dodali Vukašin Vujošević i Mirko Jovanović. Sudijski par bio je iz Leskovca, Danijel Stanković i Marjan Stefanović dok je kontrolor Milan Savković bio iz Kragujevca.

11.10.2020. – 19:30 ORK Mačva – RK Lavovi BP 33:23 (15:13)

Na premijeri nove sezone u Super B ligi rukometaši Mačve upisali su dva boda i ubedljivom igrom savladali ekipu Lavova BP iz Bačke Palanke, rezultatom 33:23 (15:13). Najbolji među jednakima u redovima domaćih je bio iskusni Srđan Jevđenović, koji je proglašen igračem utakmice. Od uvodnih sekundi Mačvani su nametnuli svoj ritam igre, ali su samouvereni mladi Vojvođani uspevali da drže priključak. Pogađali su za domaće Jevđenović, Ž. Peić Tukuljac, Kolundžić i Maksimović, a Džigurski branio neodbranjivo, što nije obeshrabrivalo goste, pa sredinom prvog dela igre, mladi Vojvođani, predvođeni Gruborem, Stanojevim i Aleksom Đurkovićem, dolaze do gola zaostatka. Dodale su „Lisice“ gas odmah nakon tajm-auta trenera Pavlovića, učvrstile odbrabeni bedem, pa jurili ka mreži protivnika. Sigurni su bili Jovanovski, Arsić i J. Peić Tukuljac, pa je na pauzu Mačva otišla sa plus dva (15:13). Lomilo se i na samom startu drugog poluvremena, ali su Mačvani sjajnim akcijama postepeno gradili prednost. Na pragu 40. minuta Džigurski brani dva sedmerca, što je saigračima dalo dodatni vetar u leđa i već sredinom drugog dela bilo je plus šest za domaće. Borbeni Palančani se nisu predavali, ali ni jednog trenutka nisu uspeli da ugroze već izvesnu pobedu crveno-crnih. Mladi Aleksa Ivanović zamenio je kapitena Džigurskog na golu u završnici i zaustavio nekoliko lopti protivnika na putu ka svojoj mreži. Uigrani domaći tim nije smanjivao tempo do samog kraja, kako u ofanzivi tako i u defanzivi, a u strelce su se upisali i Jovanović, Bešir i Ješić, koji je pogotkom u poslednjem minutu igre postavio konačan rezultat 33:23. Arbitri Ivan i Bojan Kolavčić ujednačenim kriterijumom suđenja nisu imali previše posla na ovom meču.

10.10.2020. – 20:00 RK SC Voždovac 2012 – RK Inđija 27:27 (15:12)

Rukometaši Voždovca su u svojoj hali dočekali novajliju u ligi, Inđiju. Posle 60 minuta na semaforu je stojalo 27:27 (15:12). Od samog početka domaćin je krenuo veoma ofanzivno i nakon 12 minuta igre imao je +3 (7:4). Igrači Predraga Petljanskog su zapretili nekoliko puta u toku prvog dela igre ali bezuspešno pa se na poluvreme odlazi sa +3 za domaći sastav. Drugi deo gosti su otvorili baš kako je želeo njihov trener i došli do izjednačenja u 36. minutu preko Boška Marinkovića. Sve je izgledalo kao da će oba boda ostati na Voždovcu ali u 58. mintutu gledamo totalni preokret gde su domaći morali da krenu svim snagama kako bi makar bod izvukli iz ove utakmice. Na kraju pobedela plena. Najefikasniji igrač utakmice bio je Nikola Zečević iz domaće ekipe sa 13 pogodaka koji je proglašen za igrača utakmice. Kod gostiju Boško Marinković je postigao 6 golova. Utakmicu su sudili Bojan Jevremović i Nikola Radosavljević iz Valjeva a delegat je bio Vladimir Nikolić iz Pančeva.

10.10.2020. – 13:00 RK Smederevo – RK Jugović 26:25 (15:10)

Rukometaši Smedereva su na otvaranju Super B lige "Sever-Centar" dočekali ekipu Jugovića iz Kaća. Iako je ekipa iz Kaća dovela zvučna pojačanja vratili su se u Kać bez bodova. Smederevo je slavilo rezultatom 26:25 (15:10). Domaćin je od početka bio dominantan i držao je sve u svojim rukama. Početno vođstvo 4:0 nateralo je trenera gostujuće ekipe da zatraži minut odmora kako bi konsolidovao svoju ekipu. Tajm aut je urodio plodom i gosti se približavaju na -2 a zatim domaćin ponovo prebacuje u viši stepen i odlazi na 11:6 u 20. minutu a na poluvreme se odlazi sa +5. Drugi deo igre otvara Smederevo sa 3 vezana gola i odlaze na +8 (18:10). Nenad Martić nije dozvolio svojim igračima da se opuste ali je usledio pad koncentracije oko 46. minuta kada se Kaćani približavaju na - 2. Martić traži minut odmora koji je urodio plodom gde se nije dozvolilo gostima da dođu do prvog vođstva. Imali su priliku gosti u par navrata da izjednače rezultat ali borbenost domaćina je bila presudna. Na kraju minimalno slavlje 26:25. Najefikasniji na utakmici bili su sa 7 golova Nemanja Marjanović (Smederevo) i Dušan Mirić (Jugović). Za igrača utakmice proglašen je kapiten Smedereva Marko Jokić koji je postigao 3 gola. Utakmicu su sudili Nikola Musić i Stevan Đurašinović iz Vrbasa. Kontrolor je bio Vladimir Knežić, takođe Vrbas.

10.10.2020. – 19:00 RK Morava – RK Vrbas Petrol 26:27 (12:17)

U Velikoj Plani su rukometaši Morave u okviru prvog kola grupe „Sever - Centar“ dočekali vrlo kvalitetnu ekipu Vrbasa iz istoimenog grada koji je slavio 26:27 (12:17). Gosti su od samog početka nametnuli svoj ritam i igrali baš kako je želeo Veselin Kilibarda. Na polovini prvog dela Vrbas je imao prednost od +4 da bi u 27. minutu došao do +7. Nenad Tasić je poslednja 2 minuta prvog dela uzeo stvar u svoje ruke i sa 2 gola smanjio na 12:17. Aleksandar Kabić definitivno nije bio zadovoljan kako su njegovi igrači otvorili utakmicu pa je na desetominutnom odmoru „promešao karte“. Ponovo Tasić uzima stvar u svoje ruke i sa još 2 vezana gola približava Moravu na -3. Kapiten Vrbasa, Samardžić pogađa ali brzo pogađaju Tasić dva puta, Avramović i Lazović i rezultat na semaforu stoji 18:18 u 41. minutu. Trener gostiju je zatražio minut odmora što je urodilo plodom i Roganović – Mirković – Papović vode svoju ekipu do +3. Nakon osetnijeg pada domaće ekipe gosti se furiozno vraćaju u željeni ritam i na samo 5 minuta pre kraja utakmice imaju +4. Morava je zaigrala na sve ili ništa. U poslednjih 5 minuta postignuto je 7 golova. Serijom od 5 golova Morava stiže do izjednačenja u 59. minutu preko Lazovića, Vrbas vraća preko Samardžića a ponovo poravnava Avramović sa desnog krila. Ostalo je još malo do kraja utakmice, Radisavljevića sudijski par Kolak – Milošević šalje na klupu zbog grubog faula i Vrbašani dobijaju šansu za pobedu ili nerešeno. Sa sredine bek šalje loptu ka golu koja udara u blok i odbija se pravo u ruke levom krilu Mićunoviću koji vara golmana Genčića i donosi pobedu Vrbašanima na startu šampionata. Kod domaćina najefikasniji bio je Nenad Tasić sa 8 golova, pratio ga je sa 6 Lazar Lazović. Kod gostiju po 5 pogodaka su postigli Matija Mićunović i Marko Perović a za igrača utakmice proglašen je Stanislav Momić koji je bio precizan 4 puta.

11.10.2020. – 18:00 RK Ub – RK Jedinstvo 26:22 (9:12)

U sportskoj hali na Ubu odigrana je veoma zanimljiva utakmica između novajlije koji je obezbedio ulazak u Super B ligu “Sever - Centar” iz PRL “Centar” i Jedinstva iz Novog Bečeja gde je domaćin posle preokreta slavio 26:22 (9:12). Bojan Dauti i Uroš Minić su imali dosta posla na ovoj utakmici dok Zoran Tijanić takođe iz Beograda nije imao potrebe da “interveniše”. Do 13. minuta gledali smo odmeravanje snaga a zatim su obe ekipe prebacile u stepen više. Od 16. minuta na terenu je bila samo ekipa iz Novog Bečeja koja je povećavala razliku i na poluvreme otišla sa +3. Gosti su imali vođstvo do 38. minuta, domaćin je preokrenuo na 14:13 a u 43. minutu bilo je 14:17 a zatim u 48. minutu 16:20. Neverovatan pad kod gostiju viđen je posle 51. minuta, domaćin je svim snagama krenuo napred i u 56. minutu izjednačio rezultat. Ostalo je 3 minuta gde su mnogi očekivali neizvesnost ali “četa” Srđana Filipovića pravi seriju od 6 golova i završava veoma turbulentnu utakmicu sa +4. Kod domaćina najefikasniji je bio Petar Petrović sa 7 pogodaka. Kod gostiju takođe 7 je upisao Jovan Ristić. Za igrača utakmice proglašen je golman Uba Aleksandar Milekić koji je bio nerešiva enigma za satav Zoltana Ivanice.

Jedinstvo 35 : 40 Morava
Smederevo 35 : 33 Vrbas Petrol
Voždovac 2012 19 : 29 Jugović
Mačva 31 : 29 Inđija
Kolubara 28 : 25 Lavovi BP
Ub 34 : 31 Sivac 69