Kamenorezac poražen na svom terenu u Dublju

Utakmica u Dublju Kamenorezac 76 - 14. oktobar iz Izbenice

Posle nerešenog rezultata u Milutovcu proteklog vikenda, očekivala se bolja i kvalitetnija igra u Dublju domaćeg FK Kamenorezac 76, međutim loša i neefikasna igra rezultirala je porazom od gostujućeg FK 14oktobar iz Izbenice 1:4, poluvreme 1:1.

Ovo je bilo 10. po redu prvenstveno kolo Druge Rasinske okružne lige, domaćinima je kažu falilo nekoliko igrača koji su igrali u prethodnim utakmicama, međutim to nije opravdanje za ovakvu igru na svom terenu, u kojoj nikako nisu mogli da pronađu rešenje kako bi ostvarili važnu pobedu.

Golman domaćih Savo Milutinović je u 30. minutu degažirao loptu, koju je na nekih 25 metara prihvatio danas dvostruki strelac Miloš Milanović, koji je uzvratio udarcem i lopta je pogodila mrežu domaćeg kluba. Tako su Izbeničani došli u vođstvo sa 1:0. Dubljani su pokušavali da izjednače i uspeli su samo dva minuta kasnije 1:1 rezultat poluvremena postavio je Dragan Stojković.

U nastavku ista otvorena igra malo oštrija, zbog povrede noge golman domaćih morao je biti zamenjen u 55. minutu što je bio i hendikep za dalji tok susreta za FK Kamenorezac 76. Gosti su do kraja utakmice postigli još tri pogodka, zahvaljujući razređenoj i sporoj igri odbrambenih igrača domaćih. Beležimo najpre vođstvo 1:2 strelac Dragan Pantić u 50. minutu, a zatim 1:3 Milan Milanović u 71. minutu, a konačan rezultat utakmice i važnu pobedu gostima obezbedio je u 78. minutu Dragan Pantić.

Gledaoci su razočarani napustili igralište u Dublju, pomenimo na kraju i sudije glavni je bio Dejan Miletić iz Kruševca sa pomoćnicima Lazarom Markovićem i Daliborom Bićaninom iz Aleksandrovca. Dužnost delegata profesionalno je obavio Zoran Milanović iz OFS Aleksandrovac. Tako su ove dve ekipe zamenile mesta na tabeli, sada je 14. oktobar treći a Kamenorezac četvrti. Naredno 11. kolo dubljani gostuju u Laćisledu ekipi FK Župski Biseri, a FK 14. oktobar deočekuje FK Bele orlove i ima novu šansu za pobedu, dok je ekipi Kamenorezca 76 neizvestan rezultat, da su danas pobedili bila bi drugačija situacija na tabeli.

Garevina 4 : 1 Vinogradar
Jezero 5 : 4 Polet 57
Borac 1 : 1 14. Oktobar
Rubin 4 : 2 Župski biseri
Stari Trstenik 3 : 0 Omladinac (U)
Gradac 2 : 2 Poljoprivrednik
Beli Orlovi 2 : 3 Velika Drenova