FUD pobedio odličnu ekipu Mačkovca

FUD je u 11. kolu Prve rasinske okružne lige bio domaćin ekipi Mačkovca. Već na početku utakmice domaći fudbaleri su žustro protestovali kada je u šesnestercu gostiju biva povučen i oboren Čolić, a sudija je rekao da se igra nastavi. Imao je  Čolić šansu u 13. minutu, kada na ubačenu loptu Obradovića šutira veoma loše preko gola gostiju. I Pavlović je imao dobru  šansu u 29. minutu na asistenciju Nemanje Nikolića u petercu gostiju promašuje loptu.

Domaćin je poveo u 34. minutu kada  na dodavanje Darka Čalovekića ovog puta Čolić šutira i pogadja za 1:0. Zdravković se propisno obrukao u 36. minutu kada  je Dalibor Čalovejić lepo proigrao Zravkovića, aovaj šalje loptu daleko preko gola. Pred kraj prvog poluvremena tačnije u 43.  minutu gosti ostaju sa igračem manje jer Stevanović najpre dobija žuti karton a nedugo zatim zbog prigovora i drugi žuti - crveni karton.

U drugom poluvremenu glavni sudija je napravio veliku grešku kada kapitenu gostiju nije dao najmanje žuti karton, koji je bez lopte udario Milivoja Nikolića. Takođe, drugi pomoćni sudija je pogrešio u 59. minutu kada je igrač gostiju izbacio loptu u aut, a sudija pokazao da je lopta za domaćina, on je dodeljuje gostima. Rakićević revoltiran njegovom odlukom šutira loptu koja pogađa pomoćnog sudiju u glavu, a glavni sudija meča Ivanović daje mu drugi žuti tj. crvenikarton. Od tog trenutka ekipe su  brojčano bile ravnopravne na terenu. Pred kraj utakmice gosti su imali šansu da izjednače kada je golman domaćih ispustio loptu, a jedan igrač iz odbrane domaćih je izbija pravo na nogu Zdravkovića koji je šalje daleko preko gola. Na kraju 1:0 i pobeda domaćina i osvojena važna tri boda u Prvoj Rasinskoj okružnoj ligi.

Moramo napomenuti da su na današnjoj utakmici jedan protiv drugog igrali braća Čolovejić Darko za domaću ekipu, a  Dalibor za gostujuću ekipu iz Mačkovca.

Brus - Gradski stadion, Sudija: Filip Ivanović (Kruševac). Strelci: Ivan Čolić 34. minut za FUD. Crveni cartoni: Rakićević (FUD), Stevanović ( Mačkovac).

FUD: Jovanović, Dar.Čalovejić, Pavlović, M.Nikolić (Knežević), Obradović (Vukojević), Simić, Čolić, N.Nikolić, Minić, Rakićević, Mitrović.

MAČKOVAC: Stoićević, Savić, Pavlović, Kezunović (Lazarević), Džopadić, Pantelić, Sarić, Stevanović, Zdravković, Atanasković (Savković), Dal.Čalovejić.

Mačkovac 4 : 0 Žabare
Ribnik 3 : 4 Mladost (T)
FUD 3 : 1 Mladost (DK)
Trudbenik 0 : 0 Vinogradar
Gradina 3 : 0 Čitluk
Kupci 4 : 1 Sloga (D)