Omladinska liga grupa "Morava": Mladost iz Lučana bolja od Zlatara

Omladinska selekcija lučanske Mladosti bila je uspešna u okviru 27. prvenstvenog kola. Osvojena su nova tri boda, pobedom nad vršnjacima iz Nove Varoši, rezultatom 2-0. Trener domaćih izveo je dosta izmenjen sastav u odnosu na ranije mečeve. Šansu su dobili i igrači iz kadetskog pogona, poput Ristića i Vučetića. Prvi deo meča bio je sadržajniji i efikasniji, pa su se i ključni momenti zbili u tom periodu. Prvu pravu priliku imali su igrači Zlatara, već u desetom minutu. Dobro je po levom boku prošao Bistričić, ušao u kazneni prostor i iz izgledne pozicije šutirao preko gola. Minut kasnije revanširao mu se Stojić, na drugoj strani. Njegov udarac, zaustavio je gostujući čuvar mreže Despotović. U 17. minutu, domaći dolaze do prednosti preko Ristića, koji postiže pogodak iz slobodnog udarca sa 20 metara, iskosa sa leve strane. Čini se da je golman gostiju morao bolje da interveniše u datom momentu. Igrao se 35. minut kada je u idealnoj prilici bio vezista domaćih Knežević, međutim šutirao je pored stative. Tri minuta kasnije, Božić na asistenciju Stojića, pogađa gol i duplira vođstvo plavo-belih. Sve se odigralo u petercu kaznenog prostora Novovarošana. Zanimljiva situacija dogodila se pet minuta pre kraja prvog dela. Naime, Stojić je šutirao sa ivice šesnaesterca, lopta je prevarila Despotovića, pogodila stativu, zatim odskočila i udarila u prečku, da bi na kraju prošla pored druge stative, gde ju je sačekao Ristić ali je bio neprecizan. Na isteku 45. minuta, gosti su mogli do gola preko agilnog Terzića, no centarfor Zlatara nije imao dovoljno sreće da pronađe put do mreže. U nastavku duela, tempo je opao, pa beležimo svega dve prilike, po jednu na obe strane. Pokušali su Vučetić sa jedne i Džanović sa druge strane, da povećaju odnosno ublaže prednost, međutim nisu bili dovoljno koncentrisani, tako da je ostalo 2-0 u korist Lučanaca, koji ostaju drugoplasirani tim na tabeli. Sa druge strane, ekipi iz Nove Varoši predstoji borba za opstanak.