Het trik Kovačevića za prvu pobedu Radničkog

Fudbaleri Radničkog na svom stadionu u okviru 5. kola Srpske lige grupa “Vojvodina” ubedljivo su savladali ekipu Bečeja rezultatom 4-0 i ostvarili svoju prvu pobedu u prvenstvu.

Crveno-crni su upisali prvu pobedu i u drugom poluvremenu zgromili goste sa Tise. Junak trijumfa bio je Marko Kovačević, napadač Radničkog tri put se upisao u strelce i nosio je ofanzivu domaće ekipe. U 18. minutu Žarko Matić je prihvatio loptu iz auta, odlično proigrao Kovačevića koji je pogodio suprotni ugao za vođstvo.
Pet minuta kasnije ponovo je na sceni bio Matić, posle dobrog prodora pripremio je priliku kapitenu Nikoli Krstiniću čiji je udarac završio preko prečke. U 37. Minutu Matić je ponovo probio po levom boku, odlično odigrao ka Djušiću koji je šutirao pored okvira. Preko Kurtišia Bečejci su pokušali da iznenade, ali je golman Radović odlično intervenisao.

U 66. minutu Kovačević je udvostručio prednost. Na prizemni centaršut Krstinića odlično je reagovao i matirao Puškića. Ulaskom ilića Bečejci su živnuli, ali je golman Radović bio siguran i ukrotio pokušaje gostiju. U finišu susreta Kovačević je, na dodavanje Bačvanskog, postigao het – trik, da bi, dva minuta pre kraja, rezervista Radosavljević, iskorisito centaršut Vuković – Lisičića i pored druge stative rutinski pogodio za ubedljivih i zasluženih – 4:0.

RADNIČKI (Z): Radović, Djušić, Bjelica 7, Jovanov, Krstinić (Radosavljević), Čigoja, Kovačević (Kozlovački), Bačvanski, Dučić, Krstin (Gajilović), Matić 8 (Vuković – Lisičić).
BEČEJ 1918: Puškić, Bajić (Hasičić), Ostojić, Tutnjević, Mitorvić (Jelić), Kobiljski, Kurtiši, Lovre, Nadj (Krainović), Vorgučin, Savin (Ilić).

Hajduk 1912 2 : 1 1. Maj Ruma
Dunav 1 : 2 Bačka 1901
Sloga (Č) 0 : 0 OFK Vršac
Sloboda 0 : 3 Omladinac
Borac 1 : 0 OFK Stari Grad
Dinamo 1945 2 : 0 Vojvodina 1928